Data disputării 28.07.2019 - 21:00
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Iosif Olah (Sfântu Gheorghe)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 2656

Meciul din data 28.07.2019 dintre echipele FC Viitorul si FC Hermannstadt se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 2656 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

FC Viitorul: Andrei Virgil CIOBANU, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Virgil Eugen GHIȚĂ, ERIC de Oliveira Pereira, George Dănuț GANEA, Bradley DE NOOIJER, Andreas Cristian CALCAN, Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Viorel ARTEAN, Árpád Ors György TORDAI, Bogdan Ionuț ŢÂRU si rezervele: Marco DULCA, Denis DRĂGUȘ, Cătălin Vasile CĂBUZ, Lyes Hafid HOURI, Gabriel Cristian IANCU, Sebastian MLADEN.

FC Hermannstadt: ROMÁRIO Santos Pires, Ousmane Diarassouba VIERA, Gabriel DEBELJUH, Alexandru MĂŢEL, Raul Marian OPRUȚ, Petrișor Ionuț PETRESCU, Ionuț STOICA, Joálisson SANTOS Oliveira, CRISTIANO Pereira Figueiredo, David CAIADO Dias, Lucian BUZAN si rezervele: Juvhel Hama TSOUMOU, Daniel Vasile TĂTAR, YAZALDE Gomes Pinto, Alexandru Adrian DANDEA, Ștefan Miluță BLĂNARU.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, David CAIADO Dias
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Lucian BUZAN
In minutul 38, schimbare, iese atacant George Dănuț GANEA si intra Denis DRĂGUȘ
In minutul 51, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei Costin TÂRCOVEANU si intra Lyes Hafid HOURI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Bogdan Ionuț ŢÂRU (fundaș central). In minutul 51 al partidei dintre FC Viitorul si FC Hermannstadt, FC Viitorul deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 62, schimbare, iese atacant Gabriel DEBELJUH si intra Ștefan Miluță BLĂNARU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de ERIC de Oliveira Pereira (extremă dreapta). In minutul 63 al partidei dintre FC Viitorul si FC Hermannstadt, scorul devine 2 - 0.
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lucian BUZAN si intra YAZALDE Gomes Pinto
In minutul 73, schimbare, iese extremă stânga Andreas Cristian CALCAN si intra Marco DULCA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de YAZALDE Gomes Pinto (rezervă). In minutul 75 al partidei dintre FC Viitorul si FC Hermannstadt, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Andrei Virgil CIOBANU (mijlocaș dreapta). In minutul 80 al partidei dintre FC Viitorul si FC Hermannstadt, scorul devine 3 - 1.
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga David CAIADO Dias si intra Juvhel Hama TSOUMOU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Ionuț STOICA (fundaș central). In minutul 89 al partidei dintre FC Viitorul si FC Hermannstadt, scorul devine 3 - 2.
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Radu Ștefăniță BOBOC

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa FC Viitorul.

DEBELJUH
16’ David CAIADO
36’ Lucian BUZAN
George GANEA
Denis DRĂGUȘ
38’
Andrei Costin TÂRCOVEANU
Lyes HOURI
51’
1 - 0 Bogdan ŢÂRU 51’
62’ Gabriel DEBELJUH