Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 1000

Meciul din data 27.07.2019 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Antonie (București) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Bogdan Gheorghe (București).

Gaz metan Mediaș: Marius Marcel CONSTANTIN, Nasser CHAMED, Sergiu Florin BUȘ, Valentin Iulian CREȚU, Mihai VELISAR, Neluț Stelian ROȘU, Darius Dumitru OLARU, Ionuț Justinian LARIE, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Lukáš DROPPA, Răzvan Neculaie PLEȘCA si rezervele: Ricardo Jorge Cecília BATISTA, Moussa SANOH, Roberto ROMEO, Răzvan Ștefan POPA, Marian PLEAȘCĂ, Stephan Leonard DRĂGHICI, Paul Costeluș COSTEA.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Dylan Armando FLORES Knowles, István Sándor FÜLÖP, Peter GÁL-ANDREZLY, Yasin HAMED, Radoslav Bonchev DIMITROV, Roland NICZULY, Răzvan TINCU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Florin Bogdan ŞTEFAN, Nicolae CARNAT, Hrvoje BARIŠIĆ si rezervele: Szabolcs KILYEN, Hugo KONONGO, Marko SIMONOVSKI, Stefan VELEV, Marius ȘTEFĂNESCU, FEJÉR Bela Csongor.

In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, István Sándor FÜLÖP
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Nasser CHAMED (mijlocaș dreapta). In minutul 34 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central István Sándor FÜLÖP si intra Stefan VELEV
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Neluț Stelian ROȘU
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Yasin HAMED si intra Goran KARANOVIĆ
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga ELY Ernesto Lopes FERNANDES si intra Roberto ROMEO
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Goran KARANOVIĆ (). In minutul 67 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Dylan Armando FLORES Knowles
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nasser CHAMED si intra Moussa SANOH
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Dylan Armando FLORES Knowles si intra Marko SIMONOVSKI
In minutul 86, jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Neluț Stelian ROȘU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Gaz metan Mediaș ramane din minutul 86 in 10 jucatori.
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Darius Dumitru OLARU si intra Răzvan Ștefan POPA

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.