Data disputării 29.07.2019 - 20:00
Stadion Nicolae Dobrin
Localitatea Pitești
Arbitru Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Imre Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 3174

Meciul din data 29.07.2019 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Botoșani se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. in fata a 3174 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Imre Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe).

Fotbal Club FCSB: Florinel Teodor COMAN, Iulian Lucian CRISTEA, Lucian Ionuț FILIP, Dennis MAN, Răzvan Constantin OAIDĂ, Bogdan PLANIĆ, Ovidiu Marian POPESCU, Diogo Ferreira SALOMÃO, Ionuț Daniel VÂNĂ, Florin Lucian TĂNASE, Andrei Daniel VLAD si rezervele: Claudiu BELU-IORDACHE, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Thierry MOUTINHO, Ovidiu PERIANU.

FC Botoșani: Aristidis SOILEDIS, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Enriko PAPA, Eduard PAP, Hervin ONGENDA, George Andrei MIRON, Reagy Baah OFOSU, Denis Grațian HARUŢ, Răzvan ANDRONIC, Stefan AŠKOVSKI, Andrei CHINDRIȘ si rezervele: Andrei Ovidiu PIȚIAN, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Marcel HOLZMANN, Hidajet HANKIČ.

In minutul 16, schimbare, iese extremă dreapta Dennis MAN si intra Mihai Alexandru BĂLAȘA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Răzvan ANDRONIC (atacant). In minutul 18 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Hervin ONGENDA (mijlocaș central). In minutul 40 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, scorul devine 0 - 2.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Enriko PAPA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Diogo Ferreira SALOMÃO si intra Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 61, schimbare, iese rezervă Mihai Alexandru BĂLAȘA si intra Thierry MOUTINHO
In minutul 68, schimbare, iese portar Eduard PAP si intra Hidajet HANKIČ
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Thierry MOUTINHO
In minutul 74, schimbare, iese atacant Răzvan ANDRONIC si intra Marcel HOLZMANN
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Reagy Baah OFOSU si intra Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Răzvan Constantin OAIDĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Botoșani.