Arbitri asistenţi Stelian Slabu (Brașov), Ferencz Tunyogi (Zalău)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 2000

Meciul din data 11.08.2019 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Voluntari se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Stelian Slabu (Brașov), Ferencz Tunyogi (Zalău).

Fotbal Club FCSB: Marian BOTEZATU, Claudiu BELU-IORDACHE, Laurențiu ARDELEAN, Łukasz GIKIEWICZ, Thierry MOUTINHO, Andrei Daniel VLAD, Sorin Dănuţ ŞERBAN, Ovidiu Marian POPESCU, Ovidiu PERIANU, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Andrei Ovidiu MARC si rezervele: Iulian Lucian CRISTEA, Florinel Teodor COMAN, Valentin Iulian CREȚU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Ionuț Daniel VÂNĂ, Florin Lucian TĂNASE, Răzvan Constantin OAIDĂ.

FC Voluntari: Alexandru Nicolae VLAD, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Ion GHEORGHE, Nicolás Martín GOROBSOV, Bozhidar Konstantinov MITREV, Gabriel Mihai DEAC, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Cristian Ionuț COSTIN, Ionuț BALAUR, Igor ARMAŞ si rezervele: Victor Teodor RÂMNICEANU, Mircea Valentin LEASĂ, Vlad Dumitru MIHALCEA, Doru POPADIUC, Daniel BENZAR, Cosmin Florin ACHIM.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Cătălin Ştefan ŢÂRĂ (atacant). In minutul 01 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Andrei Ovidiu MARC
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO
In minutul 40, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu ARDELEAN si intra Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ovidiu PERIANU si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Marian BOTEZATU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florinel Teodor COMAN (rezervă). In minutul 49 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Voluntari, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO (fundaș dreapta). In minutul 51 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Voluntari, scorul devine 1 - 2.
In minutul 63, schimbare, iese extremă stânga Gabriel Mihai DEAC si intra Doru POPADIUC
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Thierry MOUTINHO si intra Florin Lucian TĂNASE
In minutul 68, Fotbal Club FCSB - FC Voluntari, scorul este 1 - 3. Autogol, inscris de Marian BOTEZATU
In minutul 72, schimbare, iese extremă dreapta Cristian Ionuț COSTIN si intra Daniel BENZAR
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Łukasz GIKIEWICZ
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Sorin Dănuţ ŞERBAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa FC Voluntari.

Andrei MARC 10’
19’ RICARDINHO
Laurențiu ARDELEAN
Ionuț VÂNĂ
40’
Ionuț VÂNĂ 45+2’
Ovidiu PERIANU
Florinel COMAN
46’
Marian BOTEZATU 48’
1 - 1 Florinel COMAN 49’
1 - 2 51’ RICARDINHO
63’ Gabriel Mihai DEAC
Doru POPADIUC
Thierry Rua MOUTINHO
Florin TĂNASE
64’
1 - 3 autogol Marian BOTEZATU 68’
72’ Cristian Ionuț COSTIN
Daniel BENZAR
74’ Nicolás GOROBSOV