Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 7000

Meciul din data 09.08.2019 dintre echipele FC Politehnica Iași si Dinamo București se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 7000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Alexandru Cerei (Cluj).

FC Politehnica Iași: Andrei RADU, Denis RUSU, Florian LOSHAJ, Juan Pablo PASSAGLIA, Ovidiu HORŞIA, Iuliu HAȚIEGAN, Adriàn GALLEGO Arias, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Bradley DIALLO, Nicandro BREEVELD, Andrei CRISTEA si rezervele: Luís Carlos Almada Soares PLATINI, João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA, Adrian Ionuț BĂLAN, Marius CHELARU, Alberto COBREA, Vlad Andrei DANALE.

Dinamo București: Linas KLIMAVIČIUS, Andreas Mircea MIHAIU, Kévin BRU, Denis CIOBOTARIU, Mattia MONTINI, Deian Cristian SORESCU, Cătălin George STRATON, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Andrei Dumitru SIN, Daniel Iliuță POPA, GABRIEL Rodrigues de Moura si rezervele: Robert Marian MOLDOVEANU, Ricardo Florin GRIGORE, Geani Mihai CREȚU, Ionuț Daniel ȘERBAN, Mihai Cristian POPESCU, Riccardo PISCITELLI.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Nicandro BREEVELD (mijlocaș defensiv). In minutul 22 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Dinamo București, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Ovidiu HORŞIA (mijlocaș stânga). In minutul 31 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Dinamo București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Iuliu HAȚIEGAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Iuliu HAȚIEGAN si intra Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Florian LOSHAJ
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Juan Pablo PASSAGLIA si intra Didac DEVESA
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Deian Cristian SORESCU si intra Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 72, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Ilie RĂUŢĂ si intra Ricardo Florin GRIGORE
In minutul 83, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Geani Mihai CREȚU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Kévin BRU
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei RADU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.