Arbitri asistenţi Daniel Hulubei (Vaslui), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 5500

Meciul din data 16.08.2019 dintre echipele Chindia Târgoviște si Dinamo București se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 5500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Hulubei (Vaslui), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

Chindia Târgoviște: Ovidiu Alexandru BIC, Liviu Ionuţ MIHAI II, Marius Mădălin MARTAC, Mihai Daniel LECA, Daniel Constantin FLOREA, Cornel DINU II, Cristian Georgian CHERCHEZ, Alexandru Constantin BENGA, Marian Mihai AIOANI, Cristian Daniel NEGUȚ, Andrei Dragoș ȘERBAN si rezervele: Denis Constantin DUMITRAȘCU, Andrei BURLACU, Mihai VODUŢ, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO, Vadim RAȚĂ, Iustin Alin POPESCU.

Dinamo București: GABRIEL Rodrigues de Moura, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Andrei Dumitru SIN, Deian Cristian SORESCU, Riccardo PISCITELLI, Mattia MONTINI, Andreas Mircea MIHAIU, Linas KLIMAVIČIUS, Ricardo Florin GRIGORE, Denis CIOBOTARIU, Kévin BRU si rezervele: Daniel Iliuță POPA, Mihai Cristian POPESCU, Cătălin George STRATON, Dan Nicolae NISTOR, Robert Marian MOLDOVEANU, Geani Mihai CREȚU, Laurențiu Nicolae CORBU.

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Cristian Daniel NEGUȚ
GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Cristian Daniel NEGUȚ (mijlocaș dreapta). In minutul 19 al partidei dintre Chindia Târgoviște si Dinamo București, Chindia Târgoviște deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Cătălin George STRATON
In minutul 20, schimbare, iese fundaș stânga Andrei Dumitru SIN si intra Laurențiu Nicolae CORBU
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Alexandru Constantin BENGA
In minutul 41, schimbare, iese fundaș stânga Cornel DINU II si intra Denis Constantin DUMITRAȘCU
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Laurențiu Nicolae CORBU
GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Mihai Daniel LECA (fundaș central). In minutul 45+3 al partidei dintre Chindia Târgoviște si Dinamo București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Kévin BRU si intra Daniel Iliuță POPA
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mattia MONTINI (atacant). In minutul 54 al partidei dintre Chindia Târgoviște si Dinamo București, scorul devine 2 - 1.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei Dragoș ȘERBAN si intra Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Andreas Mircea MIHAIU si intra Dan Nicolae NISTOR
In minutul 65, Chindia Târgoviște - Dinamo București, scor 3 - 1, gol din penalty transformat pentru Chindia Târgoviște de Cristian Georgian CHERCHEZ
In minutul 68, schimbare, iese atacant Daniel Constantin FLOREA si intra Mihai VODUŢ
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Cristian Georgian CHERCHEZ
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dan Nicolae NISTOR (rezervă). In minutul 82 al partidei dintre Chindia Târgoviște si Dinamo București, scorul devine 3 - 2.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Marian Mihai AIOANI
In minutul 90+6, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Denis Constantin DUMITRAȘCU
In minutul 90+6, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Deian Cristian SORESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Chindia Târgoviște.