Data disputării 23.08.2019 - 18:00
Stadion Emil Alexandrescu
Localitatea Iași
Arbitru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 5400

Meciul din data 23.08.2019 dintre echipele FC Politehnica Iași si Chindia Târgoviște se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 5400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

FC Politehnica Iași: Nicandro BREEVELD, Denis RUSU, Andrei RADU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Florian LOSHAJ, Ovidiu HORŞIA, Adriàn GALLEGO Arias, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Bradley DIALLO, Andrei CRISTEA, Ionuț Francisc CRISTEA si rezervele: Adrian Ionuț BĂLAN, Juan Pablo PASSAGLIA, Marius Ovidiu MIHALACHE, Iuliu HAȚIEGAN, Alberto COBREA, Alessio CARLONE, Cosmin Marian BÂRNOI.

Chindia Târgoviște: Marius Mădălin MARTAC, Alexandru Constantin BENGA, Ovidiu Alexandru BIC, Denis Constantin DUMITRAȘCU, Mihai Daniel LECA, Marian Mihai AIOANI, Liviu Ionuţ MIHAI II, Robert NECIU, Cristian Daniel NEGUȚ, Mihai VODUŢ, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO si rezervele: Andrei BURLACU, Cristian Georgian CHERCHEZ, Alin DUDEA, Dinu MOLDOVAN, Vadim RAȚĂ, Andrei Dragoș ȘERBAN.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Florian LOSHAJ (mijlocaș defensiv). In minutul 15 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Chindia Târgoviște, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Ovidiu HORŞIA (mijlocaș stânga). In minutul 23 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Chindia Târgoviște, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Cristian Daniel NEGUȚ (mijlocaș dreapta). In minutul 28 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Chindia Târgoviște, scorul devine 2 - 1.
In minutul 30, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian Daniel NEGUȚ si intra Vadim RAȚĂ
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Vadim RAȚĂ
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Bradley DIALLO
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Robert NECIU si intra Andrei BURLACU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Ionuț Francisc CRISTEA si intra Juan Pablo PASSAGLIA
GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Mihai VODUŢ (atacant). In minutul 50 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Chindia Târgoviște, Chindia Târgoviște reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 59, schimbare, iese fundaș central Bradley DIALLO si intra Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 59, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Nicandro BREEVELD
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Mihai Daniel LECA
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Liviu Ionuţ MIHAI II si intra Alin DUDEA
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Marius Mădălin MARTAC

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.