Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Ionuț Marius Bobe (Videle)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Valentin Mateescu (Ploiești)
Spectatori 2300

Meciul din data 30.08.2019 dintre echipele FC Botoșani si se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 2300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Antonie (București) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Ionuț Marius Bobe (Videle).

FC Botoșani: Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Enriko PAPA, Eduard PAP, Hervin ONGENDA, George Andrei MIRON, Reagy Baah OFOSU, Nikola KOLESOVS, Denis Grațian HARUŢ, Stefan AŠKOVSKI, Răzvan ANDRONIC, Alexandru ȚIGĂNAȘU si rezervele: Sofien MOUSSA, Michael Leonel PIERCE, Andrei Alexandru PATACHE, Eduard FLORESCU, Hidajet HANKIČ, George CÂMPANU.

: Octavian Gabriel VÂLCEANU, Alexandru BUZIUC, Jakub VOJTUŠ, Adrian Gheorghe ŞUT, Alexandru Ionuț POPESCU, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Răzvan Bogdan PATRICHE, Mihai DOBRESCU, Okan CHATZITERZOGLOU, Eugeniu CEBOTARU, Laurențiu Cosmin BUȘ si rezervele: Bogdan Florin BARBU, Andrei RĂUȚĂ, Robert ION, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Cristian Cosmin DUMITRU, Jean Alexandre DERETTI, Philippe NSIAH.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Alexandru ȚIGĂNAȘU (fundaș stânga). In minutul 04 al partidei dintre FC Botoșani si , FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Reagy Baah OFOSU (mijlocaș dreapta). In minutul 26 al partidei dintre FC Botoșani si , scorul devine 2 - 0.
In minutul 30, schimbare, iese mijlocaș dreapta Paul Ovidiu PÂRVULESCU si intra Andrei RĂUȚĂ
GOOOL! Gol marcat pentru de Alexandru BUZIUC (mijlocaș stânga). In minutul 36 al partidei dintre FC Botoșani si , scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru de Jakub VOJTUŠ (atacant). In minutul 45+2 al partidei dintre FC Botoșani si , reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Răzvan ANDRONIC si intra Sofien MOUSSA
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș defensiv Enriko PAPA si intra Michael Leonel PIERCE
In minutul 62, schimbare, iese si intra Robert ION
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Michael Leonel PIERCE
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Robert ION
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Stefan AŠKOVSKI si intra George CÂMPANU
In minutul 85, schimbare, iese fundaș dreapta Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Cristian Cosmin DUMITRU
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Hervin ONGENDA

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.