Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 12358

Meciul din data 04.10.2019 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 12358 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

CS Universitatea Craiova: Andrei Virgil IVAN, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Alexandru IONIŢĂ II, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Nicuşor Silviu BANCU, Alexandru MATEIU, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Mirko PIGLIACELLI, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Renato KELIĆ si rezervele: Antoni IVANOV, Cristian BĂRBUȚ, Raoul Petre BAICU, Stephane ACKA, Elvir KOLJIĆ, Ivan MARTIĆ.

FC Politehnica Iași: Florian LOSHAJ, Andrei CRISTEA, Bradley DIALLO, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Adriàn GALLEGO Arias, Ovidiu HORŞIA, Marius Ovidiu MIHALACHE, Juan Pablo PASSAGLIA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Andrei RADU, Ștefan TÂRNOVANU si rezervele: Rodny Lopes CABRAL, Marius CHELARU, Ionuț Francisc CRISTEA, Doru POPADIUC, Denis RUSU, Adrian Ionuț BĂLAN.

In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Juan Pablo PASSAGLIA
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru IONIŢĂ II si intra Elvir KOLJIĆ
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Ovidiu HORŞIA si intra Doru POPADIUC
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Luís Carlos Almada Soares PLATINI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 70 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 72, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Rodny Lopes CABRAL
In minutul 80, schimbare, iese fundaș stânga Bogdan Ilie VĂTĂJELU si intra Antoni IVANOV
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Carlos Manuel dos Santos FORTES (atacant). In minutul 82 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 82, schimbare, iese extremă dreapta Andrei Virgil IVAN si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA

HORŞIA
34’ Juan PASSAGLIA
Alexandru IONIȚĂ II
Elvir KOLJIĆ
57’
61’ Ovidiu HORŞIA
Doru POPADIUC
62’ PLATINI
0 - 1 70’ Andrei CRISTEA
72’ Andrei CRISTEA
Adrian BĂLAN
79’ PLATINI
CABRAL
Bogdan VĂTĂJELU
Antoni IVANOV
80’
1 - 1 Carlos FORTES 82’
Andrei IVAN
Cristian BĂRBUȚ
82’
83’ Ovidiu MIHALACHE
Nicuşor BANCU 90+2’
90+2’ Andrei CRISTEA