Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Florin Păunescu (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 2500

Meciul din data 20.10.2019 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marian Barbu (Făgăraș) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Florin Păunescu (Rm Vâlcea).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Florin Bogdan ŞTEFAN, Marius ȘTEFĂNESCU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Stefan VELEV, Răzvan TINCU, Goran KARANOVIĆ, FEJÉR Bela Csongor, Radoslav Bonchev DIMITROV, Octavian Ronaldo DEACONU, Nicolae CARNAT, Rachid Ahmed BOUHENNA si rezervele: Roland NICZULY, Pavol ŠAFRANKO, Edgar Nicaise Constant SALLI, Szabolcs KILYEN, István Sándor FÜLÖP, Dylan Armando FLORES Knowles, Oumar DIAKHITE.

Astra Giurgiu: Constantin Valentin BUDESCU, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Alberth STAHL, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Risto RADUNOVIĆ, Daniel GRAOVAC, Georgi KITANOV, Valentin GHEORGHE, Ljuban CREPULJA, Constantin Cristian DIMA, Denis ALIBEC si rezervele: David Beniamin LAZAR, Oumare TOUNKARA, Gabriel Bogdan SIMION, David BRUNO, Florentin MATEI, Alexandru Adrian DANDEA.

In minutul 02, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Răzvan TINCU
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Goran KARANOVIĆ (atacant). In minutul 14 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Astra Giurgiu, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 31, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Astra Giurgiu, scorul este 1 - 1. Autogol, inscris de Răzvan TINCU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU (mijlocaș central). In minutul 33 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 2.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Valentin GHEORGHE
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Alberth STAHL si intra Florentin MATEI
In minutul 54, schimbare, iese extremă stânga Marius ȘTEFĂNESCU si intra Edgar Nicaise Constant SALLI
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Octavian Ronaldo DEACONU si intra Dylan Armando FLORES Knowles
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Goran KARANOVIĆ
In minutul 66, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 69, schimbare, iese atacant Goran KARANOVIĆ si intra Pavol ŠAFRANKO
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Mihai Cosmin RĂDUȚ (mijlocaș dreapta). In minutul 75 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 3.
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 80, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Astra Giurgiu, scor 2 - 3, gol din penalty transformat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Dylan Armando FLORES Knowles
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 90, schimbare, iese extremă stânga Valentin GHEORGHE si intra Gabriel Bogdan SIMION
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Nicolae CARNAT
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Daniel GRAOVAC

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Astra Giurgiu.

1 - 2 33’ Constantin BUDESCU
39’ Valentin V. GHEORGHE
46’ Alberth STAHL
Florentin MATEI
Marius ȘTEFĂNESCU
Edgar SALLI
54’
Ronaldo DEACONU
Dylan FLORES
63’
Goran KARANOVIĆ 64’
66’ Denis ALIBEC
Alexandru DANDEA
Goran KARANOVIĆ
Pavol ŠAFRANKO
69’
1 - 3 75’ Mihai RĂDUȚ
78’ Alexandru DANDEA
79’ Constantin BUDESCU
2 - 3 penalty Gabriel VAȘVARI 80’
Dylan FLORES 83’
Radoslav DIMITROV 87’
90’ Valentin V. GHEORGHE
Gabriel SIMION
Nicolae CARNAT 90+1’
90+2’ Daniel GRAOVAC