Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 8130

Meciul din data 14.09.2019 dintre echipele Dinamo București si FC Botoșani se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 8130 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Bogdan Gheorghe (București).

Dinamo București: Deian Cristian SORESCU, Mihai Cristian POPESCU, Riccardo PISCITELLI, Dan Nicolae NISTOR, Mihai Alexandru NEICUȚESCU, Mattia MONTINI, Linas KLIMAVIČIUS, Ioan Constantin FILIP, Diego FABBRINI, Laurențiu Nicolae CORBU, Denis CIOBOTARIU si rezervele: Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Florin BEJAN, Daniel Iliuță POPA, GABRIEL Rodrigues de Moura, Ricardo Florin GRIGORE, Cătălin George STRATON, Robert Marian MOLDOVEANU.

FC Botoșani: Sofien MOUSSA, Stefan AŠKOVSKI, Andrei CHINDRIȘ, Denis Grațian HARUŢ, George Andrei MIRON, Reagy Baah OFOSU, Hervin ONGENDA, Eduard PAP, Enriko PAPA, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Alexandru ȚIGĂNAȘU si rezervele: George CÂMPANU, Eduard FLORESCU, Hidajet HANKIČ, Hamidou KEYTA, Michael Leonel PIERCE, Mihai ROMAN I.

In minutul 01, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mihai Alexandru NEICUȚESCU
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Linas KLIMAVIČIUS
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Enriko PAPA
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Deian Cristian SORESCU (mijlocaș dreapta). In minutul 58 al partidei dintre Dinamo București si FC Botoșani, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Dan Nicolae NISTOR
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Sofien MOUSSA (atacant). In minutul 65 al partidei dintre Dinamo București si FC Botoșani, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ricardo Florin GRIGORE
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai Alexandru NEICUȚESCU si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Reagy Baah OFOSU si intra Mihai ROMAN I
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Deian Cristian SORESCU si intra Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stefan AŠKOVSKI si intra Hamidou KEYTA
In minutul 90, schimbare, iese rezervă Daniel Iliuță POPA si intra Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Hamidou KEYTA
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș central Hervin ONGENDA si intra Michael Leonel PIERCE

Linas KLIMAVIČIUS 34’
35’ Jonathan RODRÍGUEZ
51’ Enriko PAPA
1 - 0 Deian SORESCU 58’
Dan NISTOR 63’
1 - 1 65’ Sofien MOUSSA
Ricardo GRIGORE 71’
Mihai NEICUȚESCU
Daniel POPA
74’
74’ Reagy OFOSU
Mihai ROMAN
Deian SORESCU
Robert MOLDOVEANU
82’
82’ Stefan AŠKOVSKI
Hamidou KEYTA
Daniel POPA
Alexandru RĂUŢĂ
90’
90+1’ Hamidou KEYTA
90+2’ Hervin ONGENDA