Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 30000

Meciul din data 15.09.2019 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 30000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

CS Universitatea Craiova: Stephane ACKA, Alexandru CICÂLDĂU, Andrei Virgil IVAN, Antoni IVANOV, Renato KELIĆ, Alexandru MATEIU, Ivan MARTIĆ, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Mirko PIGLIACELLI, Luis Emanuel NIȚU si rezervele: Ștefan BAIARAM, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Cristian BĂRBUȚ, Alexandru MĂŢEL, Mihaiță Alexandru ROMAN, Kamer QAKA.

Fotbal Club FCSB: Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Florin Lucian TĂNASE, Adrian POPA, Bogdan PLANIĆ, Doru Mihai PINTILII, Răzvan Constantin OAIDĂ, Adrian Ioan HORA, Valentin Iulian CREȚU, Iulian Lucian CRISTEA, Florinel Teodor COMAN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN si rezervele: .

In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florinel Teodor COMAN
In minutul 19, schimbare, iese extremă dreapta Luis Emanuel NIȚU si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Cristian BĂRBUȚ
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Valentin Mihai MIHĂILĂ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Doru Mihai PINTILII si intra Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ionuţ Constantin PANŢÂRU
In minutul 64, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Juvhel Hama TSOUMOU
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei Virgil IVAN
In minutul 72, schimbare, iese extremă dreapta Adrian POPA si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Lucian TĂNASE
In minutul 83, schimbare, iese rezervă Cristian BĂRBUȚ si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ivan MARTIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Juvhel Hama TSOUMOU (). In minutul 88 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Renato KELIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.