Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 3000

Meciul din data 27.10.2019 dintre echipele FC Botoșani si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Adrian Popescu (Craiova).

FC Botoșani: Denis Grațian HARUŢ, Juan Bautista CASCINI, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Enriko PAPA, Eduard PAP, Reagy Baah OFOSU, George Andrei MIRON, Mihai ROMAN I, Hamidou KEYTA si rezervele: Hidajet HANKIČ, George CÂMPANU, Stefan AŠKOVSKI, Răzvan ANDRONIC, Bryan MENDOZA, Hervin ONGENDA.

Astra Giurgiu: Valentin GHEORGHE, Daniel GRAOVAC, David Beniamin LAZAR, Risto RADUNOVIĆ, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Gabriel Bogdan SIMION, Constantin Cristian DIMA, Ljuban CREPULJA, Constantin Valentin BUDESCU, David BRUNO, Denis ALIBEC si rezervele: Alexandru Adrian DANDEA, Georgi KITANOV, Florentin MATEI, Alberth STAHL, Ionuţ Ciprian BICEANU, Goodness Ohiremen AJAYI.

In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Eduard PAP
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Goodness Ohiremen AJAYI
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU (extremă stânga). In minutul 50 al partidei dintre FC Botoșani si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Bogdan SIMION
In minutul 59, schimbare, iese atacant Reagy Baah OFOSU si intra Stefan AŠKOVSKI
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Juan Bautista CASCINI
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Risto RADUNOVIĆ
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Juan Bautista CASCINI si intra Hervin ONGENDA
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 69 al partidei dintre FC Botoșani si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 2.
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș defensiv Enriko PAPA si intra George CÂMPANU
In minutul 83, schimbare, iese extremă dreapta Valentin GHEORGHE si intra Alexandru Adrian DANDEA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Stefan AŠKOVSKI (rezervă). In minutul 83 al partidei dintre FC Botoșani si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 2.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, David Beniamin LAZAR
In minutul 90+3, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Oumare TOUNKARA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

Eduard PAP 25’
46’ Mihai RĂDUȚ
Goodness Ohiremen AJAYI
0 - 1 50’ Constantin BUDESCU
52’ Gabriel SIMION
Reagy OFOSU
Stefan AŠKOVSKI
59’
Juan CASCINI 60’
60’ Risto RADUNOVIĆ
Juan CASCINI
Hervin ONGENDA
63’
0 - 2 69’ Denis ALIBEC
Enriko PAPA
George CÂMPANU
80’
83’ Valentin V. GHEORGHE