Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 200

Meciul din data 28.10.2019 dintre echipele FC Politehnica Iași si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Mircea Orbuleț (București).

FC Politehnica Iași: Narcis Iulian BĂDIC, Ovidiu HORŞIA, Bradley DIALLO, Rodny Lopes CABRAL, Andrei CRISTEA, Nicandro BREEVELD, Marius Ovidiu MIHALACHE, Florian LOSHAJ, Juan Pablo PASSAGLIA, Doru POPADIUC, Ștefan TÂRNOVANU si rezervele: Iuliu HAȚIEGAN, Adriàn GALLEGO Arias, Didac DEVESA, Ionuț Francisc CRISTEA, Adrian Ionuț BĂLAN, Denis RUSU, Sorin Dănuţ ŞERBAN.

CFR 1907 Cluj: PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Alexandru Ștefan PAŞCANU, Michaël PEREIRA, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Mario Junior RONDÓN Fernández, Mateo SUŠIĆ, Ovidiu Ștefan HOBAN, Valentin Ionuţ COSTACHE, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Giedrius ARLAUSKIS, Luis AURELIO si rezervele: Claudiu Adrian Mihai PETRILA, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, JESÚS Fernández Collado, Ciprian Ioan DEAC, Mihai Ionuț BUTEAN, Andrei Andonie BURCĂ, Mihai Cătălin BORDEIANU.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Valentin Ionuţ COSTACHE (extremă dreapta). In minutul 10 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Florian LOSHAJ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Juan Pablo PASSAGLIA (mijlocaș defensiv). In minutul 45 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CFR 1907 Cluj, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Rodny Lopes CABRAL si intra Adriàn GALLEGO Arias
In minutul 64, schimbare, iese extremă stânga Michaël PEREIRA si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luis AURELIO si intra Ciprian Ioan DEAC
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Ovidiu HORŞIA si intra Ionuț Francisc CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Adriàn GALLEGO Arias (rezervă). In minutul 76 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CFR 1907 Cluj, scorul devine 2 - 1.
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Bradley DIALLO
In minutul 78, schimbare, iese extremă dreapta Valentin Ionuţ COSTACHE si intra Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Doru POPADIUC si intra Didac DEVESA
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ștefan TÂRNOVANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Adrià GALLEGO
46’
64’ Michaël PEREIRA
Cătălin GOLOFCA
65’ Luis AURELIO
Ciprian DEAC
Ovidiu HORŞIA
Francisc CRISTEA
66’
2 - 1 Adrià GALLEGO 76’
Bradley DIALLO 77’
78’ Valentin COSTACHE