Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Iulius Nemțeanu (Ghermănești)
Spectatori 350

Meciul din data 09.12.2019 dintre echipele FC Voluntari si FC Viitorul se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 350 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Florin Mihai Marcu (Oradea) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

FC Voluntari: Igor ARMAŞ, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Alexandru Nicolae VLAD, Andraž STRUNA, Victor Teodor RÂMNICEANU, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Nicolás Martín GOROBSOV, Ion GHEORGHE, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Ionuț BALAUR, Alexandru MĂŢAN si rezervele: Cristian Ionuț COSTIN, Franco SIGNORELLI, Julio César RODRÍGUEZ López, Athanasios PAPAZOGLOU, Bozhidar Konstantinov MITREV, Milan KOCIĆ, Avtandil EBRALIDZE.

FC Viitorul: Lyes Hafid HOURI, Andrei Virgil CIOBANU, Cătălin Vasile CĂBUZ, Bradley DE NOOIJER, George Dănuț GANEA, Virgil Eugen GHIȚĂ, Andrei Viorel ARTEAN, Gabriel Cristian IANCU, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Radu Ștefăniță BOBOC si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Marco DULCA, Paul Alexandru IACOB, Marius Sebastian LECA, Cosmin Gabriel MATEI, Louis MUNTEANU, Alexi Paul PITU.

In minutul 07, schimbare, iese extremă dreapta Ion GHEORGHE si intra Avtandil EBRALIDZE
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga George Dănuț GANEA si intra Marco DULCA
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru MĂŢAN
In minutul 64, schimbare, iese extremă stânga Alexandru MĂŢAN si intra Cristian Ionuț COSTIN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Andraž STRUNA (fundaș dreapta). In minutul 66 al partidei dintre FC Voluntari si FC Viitorul, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO (extremă dreapta). In minutul 70 al partidei dintre FC Voluntari si FC Viitorul, FC Viitorul reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 71, schimbare, iese atacant Gabriel Cristian IANCU si intra Louis MUNTEANU
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Virgil CIOBANU si intra Cosmin Gabriel MATEI
In minutul 75, schimbare, iese atacant Cătălin Ştefan ŢÂRĂ si intra Athanasios PAPAZOGLOU
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Cosmin Gabriel MATEI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Louis MUNTEANU (rezervă). In minutul 88 al partidei dintre FC Voluntari si FC Viitorul, scorul devine 1 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Viitorul.

Avtandil EBRALIDZE
07’
38’ Bogdan ŢÂRU
46’ George GANEA
Marco DULCA
Alexandru MĂŢAN 61’
Alexandru MĂŢAN
Cristian Ionuț COSTIN
64’
1 - 0 Andraž STRUNA 66’
1 - 1 70’ RIVALDINHO
71’ Gabriel Cristian IANCU