Arbitri asistenţi Gabriel Sabin Stroe (Pitești), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 1370

Meciul din data 06.12.2019 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 1370 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Gabriel Sabin Stroe (Pitești), Mihai Marius Marica (Bistrița).

Fotbal Club FCSB: Bogdan PLANIĆ, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Dennis MAN, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Valentin Iulian CREȚU, Florinel Teodor COMAN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Ovidiu Marian POPESCU, Florin Lucian TĂNASE, Aristidis SOILEDIS si rezervele: Lucian Ionuț FILIP, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Cristian Marian MANEA, Adrian Ioan HORA, Ionuț Daniel VÂNĂ, Andrei Daniel VLAD, Adrian POPA.

Gaz metan Mediaș: Răzvan Neculaie PLEȘCA, Mihai VELISAR, Marian PLEAȘCĂ, Ionuț Justinian LARIE, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Boubacar FOFANA, Lukáš DROPPA, Marius Marcel CONSTANTIN, Sergiu Florin BUȘ, Nasser CHAMED, Sergiu Robert CIOCAN si rezervele: Răzvan Ștefan POPA, Roberto ROMEO, Neluț Stelian ROȘU, Răzvan Alin TRIF, Mickael DIAKOTA, Paul Costeluș COSTEA.

In minutul 25, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Robert CIOCAN si intra Roberto ROMEO
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Lukáš DROPPA
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Mihai VELISAR
In minutul 46, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Roberto ROMEO
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florinel Teodor COMAN (extremă stânga). In minutul 66 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lukáš DROPPA si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Boubacar FOFANA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (extremă dreapta). In minutul 79 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 82, schimbare, iese fundaș dreapta Marian PLEAȘCĂ si intra Paul Costeluș COSTEA
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Lucian Ionuț FILIP

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

ELY FERNANDES
25’ Sergiu CIOCAN
Roberto ROMEO
Ovidiu POPESCU 27’
28’ Lukáš DROPPA
29’ Mihai VELISAR
Harlem GNOHÉRÉ
Olimpiu MORUȚAN
46’
57’ Roberto ROMEO
1 - 0 Florinel COMAN 66’
70’ Lukáš DROPPA
Neluț ROȘU
74’ Marius CONSTANTIN