Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 450

Meciul din data 07.12.2019 dintre echipele Chindia Târgoviște si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 450 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Alexandru Cerei (Cluj).

Chindia Târgoviște: Daniel Ionuț NOVAC, Cristian Daniel NEGUȚ, Marius Mădălin MARTAC, Mihai Daniel LECA, Daniel Constantin FLOREA, Ioan Andrei Vasile DUMITER, Cristian Georgian CHERCHEZ, Ovidiu Alexandru BIC, Alexandru Constantin BENGA, Marian Mihai AIOANI, Denis Constantin DUMITRAȘCU si rezervele: Alexandru NEGREA, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO, Dinu MOLDOVAN, Liviu Ionuţ MIHAI II, Josip IVANČIĆ, Alin DUDEA, Vadim RAȚĂ.

FC Politehnica Iași: Florian LOSHAJ, Nicandro BREEVELD, Cosmin Marian BÂRNOI, Ionuț Francisc CRISTEA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Răzvan Philippe ONEA, Juan Pablo PASSAGLIA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Andrei RADU, Denis RUSU, Andrei CRISTEA si rezervele: Adrian Ionuț BĂLAN, Rodny Lopes CABRAL, Bradley DIALLO, Ovidiu HORŞIA, Doru POPADIUC, Ștefan TÂRNOVANU, Sorin Dănuţ ŞERBAN.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Luís Carlos Almada Soares PLATINI (mijlocaș dreapta). In minutul 46 al partidei dintre Chindia Târgoviște si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 56, schimbare, iese atacant Ioan Andrei Vasile DUMITER si intra Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Cosmin Marian BÂRNOI si intra Doru POPADIUC
GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Daniel Constantin FLOREA (mijlocaș central). In minutul 59 al partidei dintre Chindia Târgoviște si FC Politehnica Iași, Chindia Târgoviște reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Cristian Georgian CHERCHEZ (mijlocaș stânga). In minutul 63 al partidei dintre Chindia Târgoviște si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 1.
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Nicandro BREEVELD
In minutul 67, schimbare, iese fundaș dreapta Răzvan Philippe ONEA si intra Rodny Lopes CABRAL
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Denis Constantin DUMITRAȘCU
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian Georgian CHERCHEZ si intra Josip IVANČIĆ
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Ovidiu Alexandru BIC si intra Vadim RAȚĂ
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș defensiv Juan Pablo PASSAGLIA si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Marian Mihai AIOANI
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Cristian Daniel NEGUȚ
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Vadim RAȚĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Chindia Târgoviște.

Blaise YAMÉOGO
56’
59’ Cosmin BÂRNOI
Doru POPADIUC
1 - 1 Daniel FLOREA 59’
2 - 1 Cristian CHERCHEZ 63’
63’ Nicandro BREEVELD