Arbitri asistenţi Florin Păunescu (Rm Vâlcea), Marius Badea (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 400

Meciul din data 15.12.2019 dintre echipele Chindia Târgoviște si FC Hermannstadt se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Florin Păunescu (Rm Vâlcea), Marius Badea (Rm Vâlcea).

Chindia Târgoviște: Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO, Alexandru Constantin BENGA, Daniel Ionuț NOVAC, Cristian Daniel NEGUȚ, Alexandru NEGREA, Dinu MOLDOVAN, Mihai Daniel LECA, Ioan Andrei Vasile DUMITER, Cristian Georgian CHERCHEZ, Ovidiu Alexandru BIC, Marius Mădălin MARTAC si rezervele: Andrei Dragoș ȘERBAN, Iustin Alin POPESCU, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Liviu Ionuţ MIHAI II, Josip IVANČIĆ, Alin DUDEA, Andrei BURLACU.

FC Hermannstadt: Raul Marian OPRUȚ, CRISTIANO Pereira Figueiredo, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Srdjan LUCHIN, Daniel OFFENBACHER, Petrișor Ionuț PETRESCU, ROMÁRIO Santos Pires, Kévin Ramon RIMANE, Ionuț STOICA, YAZALDE Gomes Pinto, Lucian BUZAN si rezervele: Sorin Marian BUȘU, Andrei Ioan CORDEA, Lucian Mihai DUMITRIU, Emanuel NOVO Rodrigues, Stjepan PLAZONJA, Afonso TAIRA, Daniel Vasile TĂTAR.

In minutul 24, Chindia Târgoviște - FC Hermannstadt, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Hermannstadt de Petrișor Ionuț PETRESCU
In minutul 29, schimbare, iese extremă stânga Lucian BUZAN si intra Sorin Marian BUȘU
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Raul Marian OPRUȚ
In minutul 50, schimbare, iese fundaș stânga Raul Marian OPRUȚ si intra Andrei Ioan CORDEA
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Sorin Marian BUȘU
In minutul 58, schimbare, iese fundaș central Alexandru Constantin BENGA si intra Liviu Ionuţ MIHAI II
In minutul 59, schimbare, iese atacant Cristian Georgian CHERCHEZ si intra Josip IVANČIĆ
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Ioan Andrei Vasile DUMITER
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Kévin Ramon RIMANE
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian Daniel NEGUȚ si intra Andrei BURLACU
In minutul 76, Chindia Târgoviște - FC Hermannstadt, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Chindia Târgoviște de Liviu Ionuţ MIHAI II
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Răzvan Ionuţ DÂLBEA si intra Lucian Mihai DUMITRIU
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Andrei Ioan CORDEA
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, ROMÁRIO Santos Pires
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Marius Mădălin MARTAC

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.