Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 1000

Meciul din data 20.12.2019 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Viitorul se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Alexandru Cerei (Cluj).

Gaz metan Mediaș: Boubacar FOFANA, Neluț Stelian ROȘU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Marian PLEAȘCĂ, Darius Dumitru OLARU, Ionuț Justinian LARIE, Marius Marcel CONSTANTIN, Nasser CHAMED, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso, Sergiu Florin BUȘ, Mihai VELISAR si rezervele: Răzvan Ștefan POPA, Roberto ROMEO, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Stephan Leonard DRĂGHICI, Lukáš DROPPA, Ricardo Jorge Cecília BATISTA, Răzvan Alin TRIF.

FC Viitorul: Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Sebastian MLADEN, Lyes Hafid HOURI, Virgil Eugen GHIȚĂ, George Dănuț GANEA, Bradley DE NOOIJER, Andrei Virgil CIOBANU, Radu Ștefăniță BOBOC, Vlad Alexandru ACHIM, Cătălin Vasile CĂBUZ si rezervele: Jacques ZOUA Daogari, Paul Alexandru IACOB, Louis MUNTEANU, Steliano FILIP, Marco DULCA, Alexandru BUZBUCHI, Andrei Viorel ARTEAN.

In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sergiu Florin BUȘ
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Boubacar FOFANA
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, George Dănuț GANEA
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Virgil Eugen GHIȚĂ
In minutul 45, schimbare, iese fundaș dreapta Marian PLEAȘCĂ si intra Roberto ROMEO
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga George Dănuț GANEA si intra Louis MUNTEANU
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Sebastian MLADEN
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Nasser CHAMED (mijlocaș central). In minutul 58 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Viitorul, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
In minutul 77, schimbare, iese extremă dreapta Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si intra Jacques ZOUA Daogari
In minutul 77, schimbare, iese fundaș stânga Bradley DE NOOIJER si intra Steliano FILIP
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș defensiv Neluț Stelian ROȘU si intra Lukáš DROPPA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

Boubacar FOFANA 15’
21’ George GANEA
22’ Virgil GHIȚĂ
Marian PLEAȘCĂ
Roberto ROMEO
45’
46’ George GANEA
Louis MUNTEANU
57’ Sebastian MLADEN
1 - 0 Nasser CHAMED 58’
Nicolao DUMITRU
ELY FERNANDES
68’
77’ RIVALDINHO
Jacques ZOUA
77’ Bradley DE NOOIJER