Data disputării 01.02.2020 - 20:00
Stadion Dinamo
Localitatea București
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Irina Mîrț (București)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 2816

Meciul din data 01.02.2020 dintre echipele Dinamo București si Astra Giurgiu se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2816 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Dinamo București: Filip MRZLJAK, Deian Cristian SORESCU, Lukáš SKOVAJSA, Mihai Cristian POPESCU, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Riccardo PISCITELLI, Slavko PEROVIĆ, Andreas Mircea MIHAIU, Kristián Koštrna, Ricardo Florin GRIGORE, Diego FABBRINI si rezervele: Andrei Dumitru SIN, Daniel Iliuță POPA, Robert Marian MOLDOVEANU, Szabolcs KILYEN, Florin BEJAN, Cătălin George STRATON.

Astra Giurgiu: Gabriel Sebastian TAMAȘ, Gabriel Bogdan SIMION, Risto RADUNOVIĆ, David Beniamin LAZAR, Valentin GHEORGHE, Daniel GRAOVAC, Constantin Cristian DIMA, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Ljuban CREPULJA, David BRUNO, Denis ALIBEC si rezervele: Alberth STAHL, Andrei TRUSESCU, Ionuţ Ciprian BICEANU, Georgi KITANOV, Alexandru Adrian DANDEA, Julien Antoine BÈGUE, Gabriel Nicolae ENACHE.

In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Daniel GRAOVAC
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Risto RADUNOVIĆ
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Bogdan SIMION
In minutul 65, Dinamo București - Astra Giurgiu, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Slavko PEROVIĆ
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Gabriel Bogdan SIMION si intra Ionuţ Ciprian BICEANU
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta David BRUNO si intra Julien Antoine BÈGUE
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Ricardo Florin GRIGORE (fundaș central). In minutul 73 al partidei dintre Dinamo București si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 0.
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Lukáš SKOVAJSA
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 87, schimbare, iese extremă dreapta Kehinde Abdul FATAI Feyi si intra Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 89, schimbare, iese atacant Slavko PEROVIĆ si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andreas Mircea MIHAIU si intra Valentin Marius LAZĂR
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș central Diego FABBRINI si intra Robert Marian MOLDOVEANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Dinamo București.