Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Vladimir Urzică
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 12926

Meciul din data 31.01.2020 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 12926 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Vladimir Urzică.

CS Universitatea Craiova: Andrei Virgil IVAN, Alexandru CICÂLDĂU, Stephane ACKA, Uroš ĆOSIĆ, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Mirko PIGLIACELLI, Luis Emanuel NIȚU, Dan Nicolae NISTOR, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Alexandru MATEIU, Ivan MARTIĆ si rezervele: TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Cristian BĂRBUȚ, Nicuşor Silviu BANCU, Ștefan BAIARAM, Antoni IVANOV, Laurențiu POPESCU, Elvir KOLJIĆ.

Gaz metan Mediaș: Boubacar FOFANA, GABRIEL Rodrigues de Moura, Adrian Ioan HORA, Ionuț Justinian LARIE, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Neluț Stelian ROȘU, Mihai VELISAR, Stephan Leonard DRĂGHICI, Marius Marcel CONSTANTIN, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso, Sergiu Florin BUȘ si rezervele: ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Lukáš DROPPA, Răzvan Ștefan POPA, Roberto ROMEO, Sergiu Robert CIOCAN, Mihai Ionuț BUTEAN, Ricardo Jorge Cecília BATISTA.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru CICÂLDĂU (mijlocaș stânga). In minutul 07 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Gaz metan Mediaș, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ivan MARTIĆ
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Neluț Stelian ROȘU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru CICÂLDĂU (mijlocaș stânga). In minutul 26 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, GABRIEL Rodrigues de Moura
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Adrian Ioan HORA
In minutul 37, CS Universitatea Craiova - Gaz metan Mediaș, scor 2 - 1, gol din penalty transformat pentru Gaz metan Mediaș de Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta GABRIEL Rodrigues de Moura si intra Roberto ROMEO
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stephan Leonard DRĂGHICI si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Mihai VELISAR
In minutul 60, schimbare, iese atacant Luis Emanuel NIȚU si intra Elvir KOLJIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Uroš ĆOSIĆ (fundaș central). In minutul 62 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Gaz metan Mediaș, scorul devine 3 - 1.
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Valentin Mihai MIHĂILĂ
In minutul 82, schimbare, iese rezervă Roberto ROMEO si intra Mihai Ionuț BUTEAN
In minutul 86, schimbare, iese fundaș stânga Bogdan Ilie VĂTĂJELU si intra Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sergiu Florin BUȘ
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dan Nicolae NISTOR si intra Antoni IVANOV

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Ivan MARTIĆ 16’
22’ Neluț ROȘU
2 - 0 Alexandru CICÂLDĂU 26’
Alexandru CICÂLDĂU 30’
30’ GABRIEL
31’ Adrian HORA
2 - 1 37’ penalty Marius CONSTANTIN
40’ Nicolao DUMITRU
46’ GABRIEL
Roberto ROMEO
46’ Stephan DRĂGHICI