Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Spectatori 1850

Meciul din data 09.02.2020 dintre echipele FC Voluntari si Dinamo București se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 1850 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Marius Nicoară (DT Severin).

FC Voluntari: Cosmin Florin ACHIM, Valentin Alexandru COJOCARU, Andraž STRUNA, Marko SIMONOVSKI, Milan KOCIĆ, Nicolás Martín GOROBSOV, Ion GHEORGHE, ERIC de Oliveira Pereira, Pablo DE LUCAS Torres, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Alexandru Ștefan PAŞCANU si rezervele: Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Alexandru Nicolae VLAD, Moussa SANOH, Victor Teodor RÂMNICEANU, Claudiu BELU-IORDACHE.

Dinamo București: Riccardo PISCITELLI, Kristián Koštrna, Andreas Mircea MIHAIU, Filip MRZLJAK, Slavko PEROVIĆ, Mihai Cristian POPESCU, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Lukáš SKOVAJSA, Deian Cristian SORESCU, Ricardo Florin GRIGORE, Diego FABBRINI si rezervele: Szabolcs KILYEN, Valentin Marius LAZĂR, Robert Marian MOLDOVEANU, Ioan Constantin FILIP, Daniel Iliuță POPA, Ante PULJIĆ, Cătălin George STRATON.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Deian Cristian SORESCU (mijlocaș stânga). In minutul 38 al partidei dintre FC Voluntari si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga Ion GHEORGHE si intra Moussa SANOH
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Lukáš SKOVAJSA
In minutul 71, schimbare, iese atacant Marko SIMONOVSKI si intra Cătălin Ştefan ŢÂRĂ
In minutul 72, jucatorul echipei Dinamo București, Lukáš SKOVAJSA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Dinamo București ramane din minutul 72 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Cătălin Ştefan ŢÂRĂ (rezervă). In minutul 76 al partidei dintre FC Voluntari si Dinamo București, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicolás Martín GOROBSOV si intra Alexandru TUDORIE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Alexandru TUDORIE (). In minutul 80 al partidei dintre FC Voluntari si Dinamo București, scorul devine 2 - 1.
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andreas Mircea MIHAIU si intra Ante PULJIĆ
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru Ilie RĂUŢĂ si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mihai Cristian POPESCU
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, ERIC de Oliveira Pereira
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Voluntari.

Moussa SANOH
56’
65’ Lukáš SKOVAJSA
Marko SIMONOVSKI
Cătălin ŢÂRĂ
71’
72’ Lukáš SKOVAJSA
1 - 1 Cătălin ŢÂRĂ 76’
Nicolás GOROBSOV
Alexandru TUDORIE
78’
2 - 1 Alexandru TUDORIE 80’
81’ Andreas MIHAIU
Ante PULJIĆ
82’ Alexandru RĂUŢĂ
Daniel POPA
88’ Mihai Cristian POPESCU