Data disputării 09.02.2020 - 20:00
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 3028

Meciul din data 09.02.2020 dintre echipele FC Viitorul si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 3028 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

FC Viitorul: Damien DUSSAUT, Bradley DE NOOIJER, Cătălin Vasile CĂBUZ, Andrei Virgil CIOBANU, Aurelian Ionuț CHIȚU, Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Viorel ARTEAN, Virgil Eugen GHIȚĂ, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Gabriel Cristian IANCU, Cristian George GANEA si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, George Dănuț GANEA, Marco DULCA, Carlo CASAP, Vlad Alexandru ACHIM, Cosmin Gabriel MATEI, Paul Alexandru IACOB.

CS Universitatea Craiova: Dan Nicolae NISTOR, Mirko PIGLIACELLI, Uroš ĆOSIĆ, Luis Emanuel NIȚU, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Alexandru MATEIU, Ivan MARTIĆ, Antoni IVANOV, Andrei Virgil IVAN, Nicuşor Silviu BANCU, Stephane ACKA si rezervele: Laurențiu POPESCU, Kamer QAKA, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Elvir KOLJIĆ, Cristian BĂRBUȚ, Ștefan BAIARAM, Mihai Alexandru BĂLAȘA.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Gabriel Cristian IANCU (extremă dreapta). In minutul 17 al partidei dintre FC Viitorul si CS Universitatea Craiova, FC Viitorul deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Luis Emanuel NIȚU (atacant). In minutul 25 al partidei dintre FC Viitorul si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Luis Emanuel NIȚU si intra Elvir KOLJIĆ
In minutul 52, schimbare, iese fundaș central Stephane ACKA si intra Mihai Alexandru BĂLAȘA
In minutul 64, schimbare, iese extremă stânga Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Cosmin Gabriel MATEI
In minutul 77, schimbare, iese extremă dreapta Andrei Virgil IVAN si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 78, schimbare, iese atacant Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si intra George Dănuț GANEA
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian George GANEA si intra Carlo CASAP
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Gabriel Cristian IANCU
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Uroš ĆOSIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Valentin Mihai MIHĂILĂ (extremă stânga). In minutul 82 al partidei dintre FC Viitorul si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.