Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 2700

Meciul din data 09.02.2020 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 2700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ionuț Coza (Cernica - If) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Bogdan Gheorghe (București).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Balázs CSISZÉR, Rachid Ahmed BOUHENNA, István Sándor FÜLÖP, Peter GÁL-ANDREZLY, Răzvan TINCU, Roland NICZULY, Gabriel Cristian VAŞVARI, Pavol ŠAFRANKO, Florin Bogdan ŞTEFAN, Marius ȘTEFĂNESCU si rezervele: Nicolae CARNAT, Daniel Marinel CELEA, Octavian Ronaldo DEACONU, FEJÉR Bela Csongor, Goran KARANOVIĆ, Stefan VELEV.

FC Politehnica Iași: Ștefan TÂRNOVANU, Andrei RADU, Michael Junior OMOH, Linas KLIMAVIČIUS, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Ovidiu HORŞIA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Manuel Ignacio DE IRIONDO, Lucas Nicolás CHACANA, Andrei CRISTEA, Nicandro BREEVELD si rezervele: Sorin Dănuţ ŞERBAN, Alexandru Iulian ZAHARIA, Răzvan Philippe ONEA, Marius Ovidiu MIHALACHE, Kevin LUCKASSEN.

In minutul 06, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Nicandro BREEVELD
In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, István Sándor FÜLÖP
In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Linas KLIMAVIČIUS
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Lucas Nicolás CHACANA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta István Sándor FÜLÖP si intra Octavian Ronaldo DEACONU
In minutul 55, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Kevin LUCKASSEN
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei RADU
In minutul 70, schimbare, iese Anass ACHAHBAR si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 80, schimbare, iese extremă dreapta Peter GÁL-ANDREZLY si intra Nicolae CARNAT
In minutul 82, schimbare, iese extremă dreapta Ovidiu HORŞIA si intra Răzvan Philippe ONEA
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Pavol ŠAFRANKO (atacant). In minutul 85 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Politehnica Iași, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Florin Bogdan ŞTEFAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

CHACANA
06’ Nicandro BREEVELD
István FÜLÖP 10’
12’ Linas KLIMAVIČIUS