Data disputării 14.02.2020 - 17:30
Stadion Ilie Oană
Localitatea Ploiești
Arbitru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe)
Arbitri asistenţi Vlad Bârleanu (București), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Imilian Șerbănică (Bragadiru)
Spectatori 852

Meciul din data 14.02.2020 dintre echipele Chindia Târgoviște si FC Voluntari se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 852 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Vlad Bârleanu (București), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

Chindia Târgoviște: Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO, Vadim RAȚĂ, Alexandru PIFTOR, Alexandru NEGREA, Dinu MOLDOVAN, Marius Mădălin MARTAC, Bradley DIALLO, Ovidiu Alexandru BIC, Valmir BERISHA, Alexandru Constantin BENGA, Josip IVANČIĆ si rezervele: Iustin Alin POPESCU, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Daniel Ionuț NOVAC, Cristian Daniel NEGUȚ, Adrian IONIȚĂ, Filip DANGUBIĆ .

FC Voluntari: Milan KOCIĆ, Valentin Alexandru COJOCARU, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Pablo DE LUCAS Torres, ERIC de Oliveira Pereira, Ion GHEORGHE, Nicolás Martín GOROBSOV, Alexandru Ștefan PAŞCANU, Marko SIMONOVSKI, Andraž STRUNA, Cosmin Florin ACHIM si rezervele: Igor ARMAŞ, Claudiu BELU-IORDACHE, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Victor Teodor RÂMNICEANU, Moussa SANOH, Alexandru TUDORIE, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Ion GHEORGHE (mijlocaș stânga). In minutul 08 al partidei dintre Chindia Târgoviște si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Marko SIMONOVSKI
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Alexandru NEGREA si intra Cristian Daniel NEGUȚ
In minutul 46, schimbare, iese atacant Marko SIMONOVSKI si intra Cătălin Ştefan ŢÂRĂ
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Andraž STRUNA
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș central ERIC de Oliveira Pereira si intra Aissa Bilal LAÏDOUNI
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 61, schimbare, iese extremă dreapta Valmir BERISHA si intra Filip DANGUBIĆ
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru PIFTOR si intra Adrian IONIȚĂ
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Ion GHEORGHE si intra Moussa SANOH
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Bradley DIALLO
GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Adrian IONIȚĂ (rezervă). In minutul 83 al partidei dintre Chindia Târgoviște si FC Voluntari, Chindia Târgoviște reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Cătălin Ştefan ŢÂRĂ (rezervă). In minutul 90+2 al partidei dintre Chindia Târgoviște si FC Voluntari, scorul devine 1 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Voluntari.

0 - 1 08’ Ion GHEORGHE
24’ Marko SIMONOVSKI
Alexandru NEGREA
Cristian NEGUȚ
46’
46’ Marko SIMONOVSKI