2 - 5

CSM Politehnica Iași - CS Universitatea Craiova - 15.02.2020 English version
Data disputării 15.02.2020 - 20:00
Arbitru Cătălin Popa (Pitești)
Arbitri asistenţi George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Vasile Bratu (Slobozia)
Observator Ioan Mironaș (Piatra Neamț)
Spectatori 2140

Meciul din data 15.02.2020 dintre echipele FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 2140 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

FC Politehnica Iași: Michael Junior OMOH, Nicandro BREEVELD, Sorin Dănuţ ŞERBAN, Ștefan TÂRNOVANU, Denis RUSU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Juan Pablo PASSAGLIA, Kevin LUCKASSEN, Linas KLIMAVIČIUS, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Lucas Nicolás CHACANA si rezervele: Andrei CRISTEA, Andrei RADU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Ovidiu HORŞIA, Manuel Ignacio DE IRIONDO.

CS Universitatea Craiova: Mihai Alexandru BĂLAȘA, Cristian BĂRBUȚ, Alexandru CICÂLDĂU, Andrei Virgil IVAN, Alexandru MATEIU, Dan Nicolae NISTOR, Luis Emanuel NIȚU, Mirko PIGLIACELLI, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Uroš ĆOSIĆ, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Ivan MARTIĆ, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Antoni IVANOV, Elvir KOLJIĆ, Ștefan BAIARAM, Laurențiu POPESCU, Bogdan Ilie VĂTĂJELU.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Luis Emanuel NIȚU (atacant). In minutul 10 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 16, FC Politehnica Iași - CS Universitatea Craiova, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru CICÂLDĂU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Mihai Alexandru BĂLAȘA (fundaș central). In minutul 22 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, scorul devine 0 - 3.
In minutul 35, schimbare, iese atacant Luis Emanuel NIȚU si intra Elvir KOLJIĆ
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kevin LUCKASSEN
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 45+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Lucas Nicolás CHACANA si intra Ovidiu HORŞIA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Cosmin Valentin FRĂSINESCU (fundaș central). In minutul 52 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 3.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicandro BREEVELD si intra Manuel Ignacio DE IRIONDO
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Sorin Dănuţ ŞERBAN
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 67, schimbare, iese extremă stânga Andrei Virgil IVAN si intra Bogdan Ilie VĂTĂJELU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Manuel Ignacio DE IRIONDO (rezervă). In minutul 69 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 3.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Michael Junior OMOH si intra Andrei CRISTEA
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Manuel Ignacio DE IRIONDO
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nicuşor Silviu BANCU (fundaș stânga). In minutul 82 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 4.
In minutul 83, schimbare, iese extremă dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Ivan MARTIĆ
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Linas KLIMAVIČIUS
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (rezervă). In minutul 88 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 5.

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 2 pentru echipa CS Universitatea Craiova.