Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Iosif Olah (Sfântu Gheorghe)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 5250

Meciul din data 07.03.2020 dintre echipele FC Politehnica Iași si Dinamo București se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 5250 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Adrian Popescu (Craiova).

FC Politehnica Iași: Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Michael Junior OMOH, Aleksandru Robert LONGHER, Linas KLIMAVIČIUS, Manuel Ignacio DE IRIONDO, Rodny Lopes CABRAL, Nicandro BREEVELD, Andrei CRISTEA, Denis RUSU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Sorin Dănuţ ŞERBAN si rezervele: Juan Pablo PASSAGLIA, Răzvan Philippe ONEA, Kevin LUCKASSEN, Mahamadou "Habib" HABIBOU, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Fomba BOURAMA.

Dinamo București: Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Lukáš SKOVAJSA, Deian Cristian SORESCU, Cătălin George STRATON, Mihai Cristian POPESCU, Valentin Marius LAZĂR, Szabolcs KILYEN, Diego FABBRINI, Ioan Constantin FILIP, Ricardo Florin GRIGORE, Kristián Koštrna si rezervele: Andrei Dumitru SIN, Ante PULJIĆ, Daniel Iliuță POPA, Slavko PEROVIĆ, Riccardo PISCITELLI, Andreas Mircea MIHAIU, Ahmed Andrei BANI Mustafa.

In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Nicandro BREEVELD
In minutul 22, schimbare, iese mijlocaș stânga Aleksandru Robert LONGHER si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Deian Cristian SORESCU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Szabolcs KILYEN si intra Slavko PEROVIĆ
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Mahamadou "Habib" HABIBOU
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 66, schimbare, iese fundaș dreapta Rodny Lopes CABRAL si intra Juan Pablo PASSAGLIA
In minutul 83, schimbare, iese atacant Valentin Marius LAZĂR si intra Andreas Mircea MIHAIU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 85 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Dinamo București, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Ilie RĂUŢĂ si intra Daniel Iliuță POPA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.