Data disputării 19.06.2020 - 20:00
Stadion Ion Oblemenco
Localitatea Craiova
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)

Meciul din data 19.06.2020 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

CS Universitatea Craiova: Valentin Mihai MIHĂILĂ, Alexandru MATEIU, Elvir KOLJIĆ, Andrei Virgil IVAN, Alexandru CICÂLDĂU, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Nicuşor Silviu BANCU, Stephane ACKA, Mirko PIGLIACELLI, Dan Nicolae NISTOR, Ștefan Marinel VLĂDOIU si rezervele: Ștefan BAIARAM, Antoni IVANOV, Cristian BĂRBUȚ, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Uroš ĆOSIĆ, Laurențiu POPESCU, Kamer QAKA.

Astra Giurgiu: Daniel GRAOVAC, David Beniamin LAZAR, Risto RADUNOVIĆ, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Gabriel Bogdan SIMION, Alberth STAHL, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Valentin GHEORGHE, Constantin Cristian DIMA, Alexandru IONIŢĂ II, Ljuban CREPULJA si rezervele: Takayuki SETO, David BRUNO, Alexandru Adrian DANDEA, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Dinu GRAUR, Constantin Valentin BUDESCU, Mirel Georgian BOLBOAŞĂ, Raoul Petre BAICU.

In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Valentin GHEORGHE
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ștefan Marinel VLĂDOIU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Ștefan Marinel VLĂDOIU si intra Bogdan Ilie VĂTĂJELU
In minutul 53, schimbare, iese extremă stânga Alexandru IONIŢĂ II si intra Kehinde Abdul FATAI Feyi
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (atacant). In minutul 60 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 68, schimbare, iese extremă dreapta Andrei Virgil IVAN si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Cristian DIMA
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Gabriel Bogdan SIMION si intra Takayuki SETO
In minutul 70, schimbare, iese atacant Alberth STAHL si intra Raoul Petre BAICU
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Valentin GHEORGHE si intra Silviu BALAURE
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Raoul Petre BAICU (rezervă). In minutul 71 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dan Nicolae NISTOR si intra GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Cristian BĂRBUȚ
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru MATEIU si intra Antoni IVANOV
In minutul 84, schimbare, iese extremă stânga Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Ștefan BAIARAM
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Takayuki SETO
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Sebastian TAMAȘ
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Risto RADUNOVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (atacant). In minutul 90+1 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 1.
In minutul 90+2, schimbare, iese extremă dreapta Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Alexandru Adrian DANDEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

STAHL
41’ Valentin V. GHEORGHE
Ștefan VLĂDOIU 44’
Ștefan VLĂDOIU
Bogdan VĂTĂJELU
46’
53’ Alexandru IONIȚĂ II
Kehinde FATAI
57’ Mihai RĂDUȚ
Alexandru MATEIU 59’
1 - 0 Elvir KOLJIĆ 60’
Andrei IVAN
Cristian BĂRBUȚ
68’
69’ Constantin DIMA
70’ Gabriel SIMION
Takayuki SETO
70’ Alberth STAHL
Raoul BAICU
70’ Valentin V. GHEORGHE