Arbitru Istvan Kovacs (Carei)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)

Meciul din data 28.06.2020 dintre echipele CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Mircea Orbuleț (București).

CFR 1907 Cluj: Damjan ĐOKOVIĆ, Mihai Cătălin BORDEIANU, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Billel OMRANI, Cristian Marian MANEA, Cătălin Mihai ITU, Ciprian Ioan DEAC, Valentin Ionuţ COSTACHE, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Andrei Andonie BURCĂ, Giedrius ARLAUSKIS si rezervele: Lacina TRAORÉ, Mario Junior RONDÓN Fernández, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Claudiu Adrian Mihai PETRILA, Otto HINDRICH, Denis CIOBOTARIU, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Mike CESTOR Botuli, Ovidiu Ștefan HOBAN.

CS Universitatea Craiova: Alexandru MATEIU, Nicuşor Silviu BANCU, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Alexandru CICÂLDĂU, Andrei Virgil IVAN, Elvir KOLJIĆ, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Dan Nicolae NISTOR, Mirko PIGLIACELLI, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Stephane ACKA si rezervele: Ștefan BAIARAM, Cristian BĂRBUȚ, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Antoni IVANOV, Luis Emanuel NIȚU, Laurențiu POPESCU, Kamer QAKA, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Uroš ĆOSIĆ.

In minutul 06, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Valentin Ionuţ COSTACHE
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (atacant). In minutul 10 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 31, schimbare, iese extremă stânga Valentin Ionuţ COSTACHE si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Mihai Alexandru BĂLAȘA
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Valentin Mihai MIHĂILĂ (extremă stânga). In minutul 56 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova, scorul devine 0 - 2.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Mihai ITU si intra Claudiu Adrian Mihai PETRILA
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Damjan ĐOKOVIĆ si intra Mario Junior RONDÓN Fernández
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC (extremă dreapta). In minutul 60 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento (fundaș central). In minutul 70 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dan Nicolae NISTOR si intra GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 74, schimbare, iese extremă dreapta Andrei Virgil IVAN si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 82, schimbare, iese fundaș dreapta Ștefan Marinel VLĂDOIU si intra Bogdan Ilie VĂTĂJELU
In minutul 82, schimbare, iese fundaș central Mihai Alexandru BĂLAȘA si intra Uroš ĆOSIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru CICÂLDĂU (mijlocaș stânga). In minutul 88 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 3.
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș central Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Alexandru Mihăiță CHIPCIU
In minutul 89, schimbare, iese atacant Billel OMRANI si intra Lacina TRAORÉ
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Lacina TRAORÉ
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Mirko PIGLIACELLI

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Adrian ALEXANDRU-PĂUN
31’
52’ Mihai BĂLAȘA
0 - 2 56’ Valentin MIHĂILĂ
Cătălin ITU
Claudiu PETRILA
59’
Damjan ĐOKOVIĆ
Mario RONDÓN
59’
1 - 2 Ciprian DEAC 60’
2 - 2 PAULO VINÍCIUS 70’
71’ Dan NISTOR
Vagenin GUSTAVO
74’ Andrei IVAN
Cristian BĂRBUȚ
82’ Ștefan VLĂDOIU
Bogdan VĂTĂJELU
82’ Mihai BĂLAȘA
Uroš ĆOSIĆ
2 - 3 88’ Alexandru CICÂLDĂU
Mihai BORDEIANU
Alexandru CHIPCIU
89’
Billel OMRANI
Lacina TRAORÉ
89’
Lacina TRAORÉ 90’
90+5’ Mirko PIGLIACELLI