Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)

Meciul din data 05.07.2020 dintre echipele Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Valentin Avram (București).

Astra Giurgiu: Constantin Valentin BUDESCU, Marius Cătălin PAHONȚU, David Beniamin LAZAR, Daniel GRAOVAC, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Alexandru Adrian DANDEA, Ljuban CREPULJA, Denis ALIBEC, Gabriel Bogdan SIMION, Takayuki SETO, Risto RADUNOVIĆ si rezervele: Dinu GRAUR, Valentin GHEORGHE, Constantin Cristian DIMA, David BRUNO, Mirel Georgian BOLBOAŞĂ, Silviu BALAURE, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Gabriel ȘERBAN, Alberth STAHL.

CFR 1907 Cluj: Mario Junior RONDÓN Fernández, Mateo SUŠIĆ, Damjan ĐOKOVIĆ, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Cătălin Mihai ITU, Valentin Ionuţ COSTACHE, Ciprian Ioan DEAC, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Andrei Andonie BURCĂ, Mihai Cătălin BORDEIANU, Giedrius ARLAUSKIS si rezervele: Claudiu Adrian Mihai PETRILA, Grzegorz SANDOMIERSKI, Lacina TRAORÉ, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Cristian Marian MANEA, Ovidiu Ștefan HOBAN, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Denis CIOBOTARIU, Alexandru Mihăiță CHIPCIU.

In minutul 08, schimbare, iese fundaș dreapta Marius Cătălin PAHONȚU si intra Mihai Cosmin RĂDUȚ
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Mario Junior RONDÓN Fernández (atacant). In minutul 12 al partidei dintre Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Andrei Andonie BURCĂ (fundaș central). In minutul 17 al partidei dintre Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 31, Astra Giurgiu - CFR 1907 Cluj, scorul este 1 - 2. Autogol, inscris de Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Takayuki SETO
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Mihai ITU si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mateo SUŠIĆ
In minutul 65, schimbare, iese atacant Kehinde Abdul FATAI Feyi si intra Valentin GHEORGHE
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Takayuki SETO si intra Silviu BALAURE
In minutul 75, schimbare, iese extremă stânga Valentin Ionuţ COSTACHE si intra Claudiu Adrian Mihai PETRILA
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (extremă dreapta). In minutul 79 al partidei dintre Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Andrei Andonie BURCĂ
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Damjan ĐOKOVIĆ si intra Alexandru Mihăiță CHIPCIU
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 87, schimbare, iese extremă dreapta Ciprian Ioan DEAC si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 88, schimbare, iese extremă stânga Constantin Valentin BUDESCU si intra Constantin Cristian DIMA
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, David Beniamin LAZAR
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Cristian DIMA

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Mihai RĂDUȚ
08’
0 - 1 12’ Mario RONDÓN
0 - 2 17’ Andrei BURCĂ
1 - 2 31’ autogol Mihai BORDEIANU
Takayuki SETO 36’
46’ Cătălin ITU
Adrian ALEXANDRU-PĂUN
49’ Mateo SUŠIĆ
Kehinde FATAI
Valentin V. GHEORGHE
65’
Takayuki SETO
Silviu BALAURE
65’
75’ Valentin COSTACHE
Claudiu PETRILA
2 - 2 Denis ALIBEC 79’
81’ Andrei BURCĂ
82’ Damjan ĐOKOVIĆ
Alexandru CHIPCIU
Mihai RĂDUȚ 85’
87’ Ciprian DEAC
Cătălin GOLOFCA
Constantin BUDESCU
Constantin DIMA
88’
90’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN