1 - 1

Fotbal Club FCSB - FC Botoșani - 04.07.2020 English version
Data disputării 04.07.2020 - 20:00
Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Imre Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)

Meciul din data 04.07.2020 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Botoșani se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Imre Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe).

Fotbal Club FCSB: Darius Dumitru OLARU, Andrei Daniel VLAD, Florin Lucian TĂNASE, Ovidiu Marian POPESCU, Adrian Tabarcea PETRE, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, George Andrei MIRON, Dennis MAN, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Florinel Teodor COMAN si rezervele: Mihai Răzvan UDREA, Ovidiu PERIANU, Alexandru Grigoraş PANTEA, Romeo Adrian NIȚĂ, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Cristian Cosmin DUMITRU, Ionuț Daniel VÂNĂ.

FC Botoșani: Stefan AŠKOVSKI, David BABUNSKI, Andrei CHINDRIȘ, Marko DUGANDŽIĆ, Eduard FLORESCU, Denis Grațian HARUŢ, Hamidou KEYTA, Eduard PAP, Enriko PAPA, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Alin Ioan ȘERONI si rezervele: Hidajet HANKIČ, Alessio CARLONE, David Marian CROITORU, George CÂMPANU, Mario EBENHOFER, Realdo FILI, Marcel HOLZMANN, Reagy Baah OFOSU, Andrei Alexandru PATACHE.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Enriko PAPA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florinel Teodor COMAN (extremă stânga). In minutul 13 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 16, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Iulian Lucian CRISTEA. Fotbal Club FCSB va trebui sa trebui sa joace restul de 74 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Alexandru ȚIGĂNAȘU (fundaș stânga). In minutul 22 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 31, jucatorul echipei FC Botoșani, Enriko PAPA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Botoșani ramane din minutul 31 in 10 jucatori.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Darius Dumitru OLARU
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marko DUGANDŽIĆ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Darius Dumitru OLARU si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 54, schimbare, iese extremă stânga Florinel Teodor COMAN si intra Cristian Cosmin DUMITRU
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Alin Ioan ȘERONI
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Hamidou KEYTA si intra George CÂMPANU
In minutul 70, schimbare, iese atacant Adrian Tabarcea PETRE si intra Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Stefan AŠKOVSKI si intra Bryan MENDOZA
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central David BABUNSKI si intra Mario EBENHOFER
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș defensiv Eduard FLORESCU si intra Alessio CARLONE
In minutul 90, schimbare, iese atacant Marko DUGANDŽIĆ si intra Realdo FILI
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George CÂMPANU

DUGANDŽIĆ
12’ Enriko PAPA
1 - 0 Florinel COMAN 13’
Iulian CRISTEA 16’
1 - 1 22’ Alexandru ŢIGĂNAŞU
31’ Enriko PAPA
Darius OLARU 42’
43’ Marko DUGANDŽIĆ
Darius OLARU
Olimpiu MORUȚAN
46’
Florinel COMAN
Cristian DUMITRU
54’
60’ Alin ȘERONI
69’ Hamidou KEYTA
George CÂMPANU
Adrian PETRE
Ionuț VÂNĂ
70’
73’ Stefan AŠKOVSKI
Bryan MENDOZA
Valentin CREȚU 81’
90’ David BABUNSKI
Mario EBENHOFER
90’ Eduard FLORESCU
Alessio CARLONE
90’ Marko DUGANDŽIĆ
Realdo FILI
90+3’ George CÂMPANU