Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Vasile Marinescu (București)
Arbitru observator Arun Huzu (Sibiu)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)

Meciul din data 03.08.2020 dintre echipele CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Vasile Marinescu (București).

CS Universitatea Craiova: Elvir KOLJIĆ, Mirko PIGLIACELLI, Dan Nicolae NISTOR, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Alexandru MATEIU, Alexandru CICÂLDĂU, Cristian BĂRBUȚ, Stephane ACKA, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Uroš ĆOSIĆ, Ștefan Marinel VLĂDOIU si rezervele: Kamer QAKA, Laurențiu POPESCU, Luis Emanuel NIȚU, Antoni IVANOV, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Andrei Virgil IVAN, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Ștefan BAIARAM.

CFR 1907 Cluj: Mario Junior RONDÓN Fernández, Mateo SUŠIĆ, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Billel OMRANI, Andrei Dodi JOCA, Cătălin Mihai ITU, Ciprian Ioan DEAC, Andrei Andonie BURCĂ, Mihai Cătălin BORDEIANU, Kévin BOLI, Giedrius ARLAUSKIS, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA si rezervele: Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Mike CESTOR Botuli, Luis AURELIO.

In minutul 08, schimbare, iese extremă stânga Andrei Dodi JOCA si intra Alexandru Mihăiță CHIPCIU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Dan Nicolae NISTOR (mijlocaș dreapta). In minutul 10 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento (fundaș central). In minutul 36 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Alexandru Mihăiță CHIPCIU
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Kévin BOLI (fundaș central). In minutul 56 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, scorul devine 1 - 2.
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Dan Nicolae NISTOR
In minutul 59, schimbare, iese extremă dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Andrei Virgil IVAN
In minutul 65, schimbare, iese Valentin Ionuţ COSTACHE si intra Cătălin Mihai ITU
In minutul 65, schimbare, iese Ovidiu Ștefan HOBAN si intra Mario Junior RONDÓN Fernández
In minutul 75, schimbare, iese extremă stânga Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Ștefan BAIARAM
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru MATEIU si intra Antoni IVANOV
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Uroš ĆOSIĆ
In minutul 77, CS Universitatea Craiova - CFR 1907 Cluj, scor 1 - 3, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC
In minutul 84, schimbare, iese rezervă Luis AURELIO si intra Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 85, schimbare, iese Michaël PEREIRA si intra Billel OMRANI
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Michaël PEREIRA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

RONDÓN
08’ Andrei Dodi JOCA
Alexandru CHIPCIU
1 - 0 Dan NISTOR 10’
1 - 1 36’ PAULO VINÍCIUS
41’ Alexandru CHIPCIU
1 - 2 56’ Kévin BOLI
Dan NISTOR 58’
Cristian BĂRBUȚ
Andrei IVAN
59’
65’ Valentin COSTACHE
Cătălin ITU
65’ Ovidiu HOBAN
Mario RONDÓN
Valentin MIHĂILĂ
Ștefan BAIARAM
75’
Alexandru MATEIU
Antoni IVANOV
75’
Uroš ĆOSIĆ 76’
1 - 3 77’ penalty Ciprian DEAC
84’ Luis AURELIO
Mihai BORDEIANU
85’ Michaël PEREIRA
Billel OMRANI
90+1’ Michaël PEREIRA