Arbitru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)
Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)

Meciul din data 18.06.2020 dintre echipele FC Politehnica Iași si se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

FC Politehnica Iași: Michael Junior OMOH, Marius Ovidiu MIHALACHE, Ovidiu HORŞIA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Manuel Ignacio DE IRIONDO, Andrei CRISTEA, Juan Pablo PASSAGLIA, Sorin Dănuţ ŞERBAN, Ștefan TÂRNOVANU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI si rezervele: Lucas Nicolás CHACANA, Kevin LUCKASSEN, Linas KLIMAVIČIUS, Mahamadou "Habib" HABIBOU, Rodny Lopes CABRAL, Nicandro BREEVELD, Fomba BOURAMA, Denis RUSU, Răzvan Philippe ONEA.

: David Humanes MUÑOZ, Răzvan Bogdan PATRICHE, Denis VENTÚRA, Jakub VOJTUŠ, Octavian Gabriel VÂLCEANU, George Cristian MERLOI, Gabriel Eugen MATEI, Robert ION, Mihai DOBRESCU, Alexandru Cristian ALBU, Alexandru BUZIUC si rezervele: Jovan MARKOVIĆ, Giannis KONTOES, Bogdan ILIE, Eugeniu CEBOTARU, Florin BEJAN, Florin Vasile ACHIM.

In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 45, schimbare, iese mijlocaș stânga Robert ION si intra Eugeniu CEBOTARU
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Eugeniu CEBOTARU
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Jakub VOJTUŠ
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Manuel Ignacio DE IRIONDO si intra Nicandro BREEVELD
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Ovidiu HORŞIA si intra Rodny Lopes CABRAL
In minutul 65, schimbare, iese extremă dreapta Michael Junior OMOH si intra Kevin LUCKASSEN
In minutul 72, schimbare, iese extremă dreapta George Cristian MERLOI si intra Florin Vasile ACHIM
In minutul 72, schimbare, iese atacant Jakub VOJTUŠ si intra Jovan MARKOVIĆ
In minutul 76, schimbare, iese extremă stânga Andrei CRISTEA si intra Mahamadou "Habib" HABIBOU
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Lucas Nicolás CHACANA
GOOOL! Gol marcat pentru de Florin Vasile ACHIM (rezervă). In minutul 77 al partidei dintre FC Politehnica Iași si , deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Juan Pablo PASSAGLIA
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Alexandru Cristian ALBU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Sorin Dănuţ ŞERBAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa .

Ovidiu MIHALACHE 44’
45’ Robert Robert
Eugeniu CEBOTARU
48’ Eugeniu CEBOTARU