Data disputării 01.07.2020 - 20:00
Stadion Anghel Iordănescu
Localitatea Voluntari
Arbitru Marcel Bîrsan (București)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Mircea Călin (București)

Meciul din data 01.07.2020 dintre echipele FC Voluntari si Chindia Târgoviște se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Mihai Marius Marica (Bistrița).

FC Voluntari: Alexandru Nicolae VLAD, Marko SIMONOVSKI, Moussa SANOH, Alexandru Ștefan PAŞCANU, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Ion GHEORGHE, Pablo DE LUCAS Torres, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Valentin Alexandru COJOCARU, Claudiu BELU-IORDACHE, Cosmin Florin ACHIM si rezervele: ERIC de Oliveira Pereira, Andraž STRUNA, Victor Teodor RÂMNICEANU, Nicolás Martín GOROBSOV, Cristian Ionuț COSTIN, Ionuț BALAUR, Igor ARMAŞ, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ.

Chindia Târgoviște: Vadim RAȚĂ, Andrei Dragoș ȘERBAN, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Cristian Daniel NEGUȚ, Marius Mădălin MARTAC, Marian Mihai AIOANI, Alexandru Constantin BENGA, Valmir BERISHA, Laurențiu Nicolae CORBU, Filip DANGUBIĆ , Ovidiu Alexandru BIC si rezervele: Alexandru PIFTOR, Dinu MOLDOVAN, Liviu Ionuţ MIHAI II, Adrian IONIȚĂ, Josip IVANČIĆ, Denis Constantin DUMITRAȘCU, Bradley DIALLO, Cătălin Constantin BARBU, Cornel DINU II.

In minutul 42, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian Daniel NEGUȚ si intra Josip IVANČIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Ion GHEORGHE (extremă stânga). In minutul 43 al partidei dintre FC Voluntari si Chindia Târgoviște, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Andrei Dragoș ȘERBAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei Dragoș ȘERBAN si intra Denis Constantin DUMITRAȘCU
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 59, schimbare, iese extremă dreapta Moussa SANOH si intra Daniel BENZAR
In minutul 60, schimbare, iese extremă stânga Ion GHEORGHE si intra Cristian Ionuț COSTIN
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Marko SIMONOVSKI
In minutul 68, schimbare, iese atacant Valmir BERISHA si intra Liviu Ionuţ MIHAI II
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Marko SIMONOVSKI (atacant). In minutul 69 al partidei dintre FC Voluntari si Chindia Târgoviște, scorul devine 2 - 0.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Aissa Bilal LAÏDOUNI si intra Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 88, schimbare, iese fundaș dreapta Claudiu BELU-IORDACHE si intra Cătălin Ştefan ŢÂRĂ
In minutul 88, schimbare, iese atacant Marko SIMONOVSKI si intra Andraž STRUNA
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Cosmin Florin ACHIM
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Nicolae VLAD

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Voluntari.