Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Florin Hîncu (Brașov)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)

Meciul din data 30.06.2020 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Hermannstadt se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

FC Politehnica Iași: Ovidiu HORŞIA, Sorin Dănuţ ŞERBAN, Denis RUSU, Juan Pablo PASSAGLIA, Kevin LUCKASSEN, Linas KLIMAVIČIUS, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Rodny Lopes CABRAL, Nicandro BREEVELD, Andrei CRISTEA si rezervele: Doru POPADIUC, Răzvan Philippe ONEA, Michael Junior OMOH, Marius Ovidiu MIHALACHE, Lucas Nicolás CHACANA, Manuel Ignacio DE IRIONDO, Fomba BOURAMA.

FC Hermannstadt: Ousmane Diarassouba VIERA, Adrian Ionuț BĂLAN, David CAIADO Dias, CRISTIANO Pereira Figueiredo, Gabriel DEBELJUH, Joálisson SANTOS Oliveira, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, ROMÁRIO Santos Pires, Raul Marian OPRUȚ, Ionuț STOICA, Alexandru VODĂ si rezervele: Sorin Marian BUȘU, YAZALDE Gomes Pinto, TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA, Andrei Ioan CORDEA, Alin DOBROSAVLEVICI, Lucian Mihai DUMITRIU, Ionuț POP, Petrișor Ionuț PETRESCU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Kevin LUCKASSEN (atacant). In minutul 09 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Hermannstadt, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Alexandru VODĂ (fundaș dreapta). In minutul 13 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Hermannstadt, FC Hermannstadt reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 28, schimbare, iese fundaș dreapta Alexandru VODĂ si intra TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Raul Marian OPRUȚ
In minutul 32, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Michael Junior OMOH
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Joálisson SANTOS Oliveira
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Kevin LUCKASSEN (atacant). In minutul 41 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Hermannstadt, scorul devine 2 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra YAZALDE Gomes Pinto
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Rodny Lopes CABRAL
In minutul 56, FC Politehnica Iași - FC Hermannstadt, scor 2 - 2, gol din penalty transformat pentru FC Hermannstadt de ROMÁRIO Santos Pires
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Nicandro BREEVELD si intra Manuel Ignacio DE IRIONDO
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Ovidiu HORŞIA si intra Lucas Nicolás CHACANA
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Sorin Dănuţ ŞERBAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Gabriel DEBELJUH (atacant). In minutul 76 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Hermannstadt, scorul devine 2 - 3.
In minutul 85, schimbare, iese atacant Gabriel DEBELJUH si intra Petrișor Ionuț PETRESCU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kevin LUCKASSEN
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, ROMÁRIO Santos Pires
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Juan Pablo PASSAGLIA si intra Doru POPADIUC
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Răzvan Ionuţ DÂLBEA
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Petrișor Ionuț PETRESCU
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș dreapta David CAIADO Dias si intra Sorin Marian BUȘU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa FC Hermannstadt.

1 - 1 13’ Alexandru VODĂ
28’ Alexandru VODĂ
TIAGO ALMEIDA
29’ Raul OPRUȚ
Andrei CRISTEA
Michael OMOH
32’
Andrei CRISTEA 32’
40’ JÔ SANTOS
2 - 1 Kevin LUCKASSEN 41’
46’ Adrian BĂLAN
YAZALDE
CABRAL 55’
2 - 2 56’ penalty ROMÁRIO PIRES
Nicandro BREEVELD
Manuel DE IRIONDO
58’
Ovidiu HORŞIA
Lucas CHACANA
59’
Sorin ŞERBAN 60’
2 - 3 76’ Gabriel DEBELJUH
85’ Gabriel DEBELJUH
Petrișor PETRESCU
Kevin LUCKASSEN 86’
86’ ROMÁRIO PIRES
Juan PASSAGLIA
Doru POPADIUC
88’
88’ Răzvan DÂLBEA
90+1’ Petrișor PETRESCU