Data disputării 01.07.2020 - 17:00
Stadion Clinceni Arena
Localitatea Clinceni
Arbitru Iulian Călin (Ștefănești - Ag)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Marian Ivan (Brașov)

Meciul din data 01.07.2020 dintre echipele si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Clinceni pe stadionul Clinceni Arena. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Andrei Constantinescu (București).

: Robert ION, Octavian Gabriel VÂLCEANU, Jakub VOJTUŠ, Denis VENTÚRA, Răzvan Bogdan PATRICHE, David Humanes MUÑOZ, Gabriel Eugen MATEI, Adrian Gheorghe ŞUT, Mihai DOBRESCU, Alexandru Cristian ALBU, Florin Vasile ACHIM si rezervele: George Cristian MERLOI, Giannis KONTOES, Jovan MARKOVIĆ, Bogdan ILIE, Eugeniu CEBOTARU, Alexandru BUZIUC, Florin BEJAN, Andrei Costin ȘUȘU.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Florin Bogdan ŞTEFAN, Marius ȘTEFĂNESCU, Rachid Ahmed BOUHENNA, Daniel Marinel CELEA, Balázs CSISZÉR, Lóránd Levente FÜLÖP, Lóránt KOVÁCS, Roland NICZULY, Răzvan TINCU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Pavol ŠAFRANKO si rezervele: István Sándor FÜLÖP, Anass ACHAHBAR, Octavian Ronaldo DEACONU, Tomás DÍAZ, Radoslav Bonchev DIMITROV, FEJÉR Bela Csongor, Goran KARANOVIĆ, Călin POPESCU.

In minutul 24, schimbare, iese extremă dreapta Lóránd Levente FÜLÖP si intra Tomás DÍAZ
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Florin Vasile ACHIM
In minutul 45+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Alexandru Cristian ALBU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Daniel Marinel CELEA si intra István Sándor FÜLÖP
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Lóránt KOVÁCS si intra Anass ACHAHBAR
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Răzvan Bogdan PATRICHE
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Gabriel Eugen MATEI
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Rachid Ahmed BOUHENNA
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Denis VENTÚRA
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Cristian ALBU si intra Eugeniu CEBOTARU
In minutul 68, schimbare, iese extremă dreapta Florin Vasile ACHIM si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Marius ȘTEFĂNESCU
GOOOL! Gol marcat pentru de Adrian Gheorghe ŞUT (mijlocaș stânga). In minutul 72 al partidei dintre si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta Balázs CSISZÉR si intra Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 78, schimbare, iese fundaș central Răzvan Bogdan PATRICHE si intra Giannis KONTOES
In minutul 79, schimbare, iese fundaș central David Humanes MUÑOZ si intra Florin BEJAN
In minutul 80, schimbare, iese atacant Pavol ŠAFRANKO si intra Goran KARANOVIĆ
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Gheorghe ŞUT si intra Jovan MARKOVIĆ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Mihai DOBRESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa .

ŠAFRANKO
24’ Lóránd FÜLÖP
Tomás DÍAZ
Florin ACHIM 40’
Alexandru ALBU 45+3’
46’ Daniel CELEA
István FÜLÖP
46’ Lóránt KOVÁCS
Anass ACHAHBAR
Răzvan PATRICHE 48’
Gabriel MATEI 52’
59’ Rachid BOUHENNA
Denis VENTÚRA 62’
Alexandru ALBU
Eugeniu CEBOTARU
68’
Florin ACHIM
Alexandru BUZIUC
68’
71’ Marius ȘTEFĂNESCU
1 - 0 Adrian ŞUT 72’