Data disputării 26.07.2020 - 16:00
Stadion Anghel Iordănescu
Localitatea Voluntari
Arbitru Cătălin Popa (Pitești)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)

Meciul din data 26.07.2020 dintre echipele FC Voluntari si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

FC Voluntari: Igor ARMAŞ, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Pablo DE LUCAS Torres, Ion GHEORGHE, Nicolás Martín GOROBSOV, Alexandru Ștefan PAŞCANU, Andraž STRUNA, Alexandru TUDORIE, Alexandru Nicolae VLAD si rezervele: Claudiu BELU-IORDACHE, Daniel BENZAR, Moussa SANOH, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Pavol ŠAFRANKO, Nicolae CARNAT, Florin Bogdan ŞTEFAN, Gabriel Cristian VAŞVARI, Răzvan TINCU, Roland NICZULY, István Sándor FÜLÖP, Lóránd Levente FÜLÖP, Octavian Ronaldo DEACONU, Balázs CSISZÉR, Daniel Marinel CELEA si rezervele: .

In minutul 36, schimbare, iese extremă dreapta Nicolae CARNAT si intra Tomás DÍAZ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Alexandru MĂŢAN (). In minutul 46 al partidei dintre FC Voluntari si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga István Sándor FÜLÖP si intra Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 61, schimbare, iese atacant Pavol ŠAFRANKO si intra Marius ȘTEFĂNESCU
In minutul 62, schimbare, iese extremă dreapta Ion GHEORGHE si intra Moussa SANOH
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Octavian Ronaldo DEACONU si intra Anass ACHAHBAR
In minutul 68, schimbare, iese extremă stânga Lóránd Levente FÜLÖP si intra Goran KARANOVIĆ
In minutul 71, schimbare, iese Alexandru MĂŢAN si intra Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 75, FC Voluntari - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 85, schimbare, iese fundaș dreapta Andraž STRUNA si intra Daniel BENZAR
In minutul 85, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Cătălin Ştefan ŢÂRĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Voluntari.