Data disputării 02.08.2020 - 14:00
Stadion Emil Alexandrescu
Localitatea Iași
Arbitru George Cătălin Găman (Craiova)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Vasile Bratu (Slobozia)

Meciul din data 02.08.2020 dintre echipele FC Politehnica Iași si Chindia Târgoviște se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

FC Politehnica Iași: Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Rodny Lopes CABRAL, Teodor AXINTE, Linas KLIMAVIČIUS, Kevin LUCKASSEN, Marius Ovidiu MIHALACHE, Michael Junior OMOH, Răzvan Philippe ONEA, Juan Pablo PASSAGLIA, Doru POPADIUC si rezervele: .

Chindia Târgoviște: Cristian Daniel NEGUȚ, Marian Mihai AIOANI, Cătălin Constantin BARBU, Laurențiu Nicolae CORBU, Ovidiu Alexandru BIC, Bradley DIALLO, Vadim RAȚĂ, Daniel Constantin FLOREA, Josip IVANČIĆ, Denis Constantin DUMITRAȘCU si rezervele: .

In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Constantin BARBU si intra Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO
In minutul 48, FC Politehnica Iași - Chindia Târgoviște, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Juan Pablo PASSAGLIA
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Doru POPADIUC si intra Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 6, schimbare, iese fundaș central Laurențiu Nicolae CORBU si intra Marius Mădălin MARTAC
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Josip IVANČIĆ si intra Filip DANGUBIĆ
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Marius Ovidiu MIHALACHE si intra Manuel Ignacio DE IRIONDO
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Răzvan Philippe ONEA
In minutul 76, schimbare, iese fundaș stânga Răzvan Philippe ONEA si intra Lucas Nicolás CHACANA
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vadim RAȚĂ si intra Valmir BERISHA
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.