Stadion Academica
Localitatea Clinceni
Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)

Meciul din data 01.08.2020 dintre echipele si FC Hermannstadt se disputa in localitatea Clinceni pe stadionul Academica. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Adrian Popescu (Craiova).

: Florin Vasile ACHIM, Alexandru Cristian ALBU, Florin BEJAN, Alexandru BUZIUC, Mihai DOBRESCU, Giannis KONTOES, Gabriel Eugen MATEI, Jovan MARKOVIĆ, George Cristian MERLOI, Răzvan Bogdan PATRICHE si rezervele: .

FC Hermannstadt: Raul Marian OPRUȚ, YAZALDE Gomes Pinto, Alexandru VODĂ, Ousmane Diarassouba VIERA, Ionuț STOICA, ROMÁRIO Santos Pires, Joálisson SANTOS Oliveira, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Gabriel DEBELJUH, CRISTIANO Pereira Figueiredo, David CAIADO Dias si rezervele: .

In minutul 06, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Alexandru Cristian ALBU
In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, ROMÁRIO Santos Pires
In minutul 28, schimbare, iese fundaș dreapta Alexandru VODĂ si intra TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Joálisson SANTOS Oliveira (mijlocaș stânga). In minutul 34 al partidei dintre si FC Hermannstadt, FC Hermannstadt deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Răzvan Ionuţ DÂLBEA (mijlocaș stânga). In minutul 61 al partidei dintre si FC Hermannstadt, scorul devine 0 - 2.
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Gabriel DEBELJUH
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Răzvan Bogdan PATRICHE
In minutul 76, schimbare, iese extremă stânga George Cristian MERLOI si intra Bogdan ILIE
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central ROMÁRIO Santos Pires si intra Kévin Ramon RIMANE
In minutul 78, schimbare, iese atacant YAZALDE Gomes Pinto si intra Petrișor Ionuț PETRESCU
In minutul 84, schimbare, iese Srdjan LUCHIN si intra Ousmane Diarassouba VIERA
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga Joálisson SANTOS Oliveira si intra Sorin Marian BUȘU
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș dreapta Florin Vasile ACHIM si intra Marius Florian CIOBANU VANGHELE

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Hermannstadt.

Alexandru ALBU 06’
10’ ROMÁRIO PIRES
28’ Alexandru VODĂ
TIAGO ALMEIDA
0 - 1 34’ JÔ SANTOS
56’ TIAGO ALMEIDA
0 - 2 61’ Răzvan DÂLBEA
64’ Gabriel DEBELJUH