Arbitru Istvan Kovacs (Carei)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Adrian Ionescu (București)

Meciul din data 24.08.2020 dintre echipele Dinamo București si FC Hermannstadt se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Dinamo București: Mihai Alexandru NEICUȚESCU, Florin BEJAN, Vlad Alexandru ACHIM, Geani Mihai CREȚU, Marco EHMANN, Diego FABBRINI, Ante PULJIĆ, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Andrei Dumitru SIN, Deian Cristian SORESCU, Cătălin George STRATON si rezervele: .

FC Hermannstadt: Alexandru VODĂ, Claudiu BELU-IORDACHE, Ionuț STOICA, Adrian Manuel SCARLATACHE, ROMÁRIO Santos Pires, Joálisson SANTOS Oliveira, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, CRISTIANO Pereira Figueiredo, Adrian Ionuț BĂLAN, Sorin Marian BUȘU, Lucian BUZAN si rezervele: .

In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 22, schimbare, iese mijlocaș stânga Lucian BUZAN si intra Petrișor Ionuț PETRESCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Joálisson SANTOS Oliveira (mijlocaș central). In minutul 32 al partidei dintre Dinamo București si FC Hermannstadt, FC Hermannstadt deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Florin BEJAN si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 46, schimbare, iese atacant Mihai Alexandru NEICUȚESCU si intra Ahmed Andrei BANI Mustafa
In minutul 60, Dinamo București - FC Hermannstadt, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Deian Cristian SORESCU
In minutul 69, schimbare, iese fundaș dreapta Alexandru VODĂ si intra Andrei SÂNTEAN
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Marco EHMANN
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Vlad Alexandru ACHIM si intra Ricardo Florin GRIGORE
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei Dumitru SIN si intra Andreas Mircea MIHAIU
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Andrei SÂNTEAN
In minutul 90=4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Fábio FORTES Moreira

Alexandru RĂUŢĂ 20’
22’ Lucian BUZAN
Petrișor PETRESCU
0 - 1 32’ JÔ SANTOS
Florin BEJAN
Daniel POPA
46’
Mihai NEICUȚESCU
Ahmed BANI
46’
1 - 1 penalty Deian SORESCU 60’
69’ Alexandru VODĂ
Andrei SÂNTEAN
Marco EHMANN 73’
73’ Adrian BĂLAN
Vlad ACHIM
Ricardo GRIGORE
83’
Andrei SIN
Andreas MIHAIU
90+2’
90+5’ Andrei SÂNTEAN