Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CS Universitatea Craiova - 22.08.2020 English version
Data disputării 22.08.2020 - 18:00
Stadion Central
Localitatea Sfântu Gheorghe
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Radu Adrian Ghinguleac (București), Mihai Marius Marica (Bistrița
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)

Meciul din data 22.08.2020 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Central. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Radu Adrian Ghinguleac (București), Mihai Marius Marica (Bistrița.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Florin Flavius PURECE, Radoslav Bonchev DIMITROV, Panagiotis DELIGIANNIDIS, Nicolae CARNAT, Rachid Ahmed BOUHENNA, Adnan AGANOVIĆ, Bogdan Alexandru MITREA, Roland NICZULY, Gabriel Cristian VAŞVARI, Florin Bogdan ŞTEFAN, Marius ȘTEFĂNESCU si rezervele: Bryan NOUVIER.

CS Universitatea Craiova: Nicuşor Silviu BANCU, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Mirko PIGLIACELLI, Dan Nicolae NISTOR, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Alexandru MATEIU, Elvir KOLJIĆ, Andrei Virgil IVAN, Marius Marcel CONSTANTIN, Alexandru CICÂLDĂU si rezervele: .

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Mihai Alexandru BĂLAȘA
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 46, schimbare, iese atacant Marius ȘTEFĂNESCU si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru MATEIU si intra Vladimir Ionuţ SCRECIU
In minutul 64, schimbare, iese extremă stânga Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Ștefan BAIARAM
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 66, schimbare, iese fundaș dreapta Ștefan Marinel VLĂDOIU si intra Bogdan Ilie VĂTĂJELU
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Adnan AGANOVIĆ si intra Lóránt KOVÁCS
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Panagiotis DELIGIANNIDIS si intra Bryan NOUVIER
In minutul 84, schimbare, iese atacant Nicolae CARNAT si intra Bogdan Alexandru MITREA
In minutul 88, schimbare, iese extremă dreapta Andrei Virgil IVAN si intra Cristian BĂRBUȚ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (atacant). In minutul 88 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Cristian BĂRBUȚ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

KOLJIĆ
07’ Mihai BĂLAȘA
Gabriel VAȘVARI 44’
Marius ȘTEFĂNESCU
Lóránd FÜLÖP
46’
63’ Alexandru MATEIU
Vladimir SCRECIU
64’ Valentin MIHĂILĂ
Ștefan BAIARAM
Lóránd FÜLÖP 65’
66’ Ștefan VLĂDOIU
Bogdan VĂTĂJELU
Adnan AGANOVIĆ
Lóránt KOVÁCS
76’
Panagiotis DELIGIANNIDIS
Bryan NOUVIER
76’
Nicolae CARNAT
Bogdan MITREA
84’
88’ Andrei IVAN
Cristian BĂRBUȚ
0 - 1 88’ Elvir KOLJIĆ
90+3’ Cristian BĂRBUȚ