Data disputării 13.09.2020 - 19:00
Arbitru Iulian Călin (Ștefănești - Ag)
Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)

Meciul din data 13.09.2020 dintre echipele Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Bogdan Gheorghe (București).

Astra Giurgiu: Risto RADUNOVIĆ, Denis ALIBEC, David BRUNO, Ljuban CREPULJA, Constantin Cristian DIMA, Valentin GHEORGHE, Daniel GRAOVAC, David Beniamin LAZAR, Romario Răzvan MOISE, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Gabriel ȘERBAN si rezervele: .

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Florin Flavius PURECE, Florin Bogdan ŞTEFAN, Bogdan Alexandru MITREA, Roland NICZULY, Adnan AGANOVIĆ, Boubacar FOFANA, Vlad Nicolae MITREA, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Radoslav Bonchev DIMITROV, Nicolae CARNAT, Rachid Ahmed BOUHENNA si rezervele: .

In minutul 09, schimbare, iese extremă stânga Vlad Nicolae MITREA si intra Bryan NOUVIER
In minutul 15, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel ȘERBAN si intra Takayuki SETO
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Valentin GHEORGHE (extremă dreapta). In minutul 15 al partidei dintre Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Rachid Ahmed BOUHENNA (fundaș central). In minutul 24 al partidei dintre Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Adnan AGANOVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Valentin GHEORGHE (extremă dreapta). In minutul 48 al partidei dintre Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 2 - 1.
In minutul 60, schimbare, iese atacant Nicolae CARNAT si intra Marius ȘTEFĂNESCU
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adnan AGANOVIĆ si intra Pavol ŠAFRANKO
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Daniel GRAOVAC
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Rachid Ahmed BOUHENNA
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Flavius PURECE si intra Anass ACHAHBAR
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Boubacar FOFANA si intra Lóránt KOVÁCS
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Romario Răzvan MOISE si intra Silviu BALAURE
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Risto RADUNOVIĆ
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Valentin GHEORGHE
In minutul 86, jucatorul echipei Astra Giurgiu, Valentin GHEORGHE a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Astra Giurgiu ramane din minutul 86 in 10 jucatori.
In minutul 90, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Valerică Marius GĂMAN
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Marius ȘTEFĂNESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Pavol ŠAFRANKO (). In minutul 90+5 al partidei dintre Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

CARNAT
09’ Vlad MITREA
Bryan NOUVIER
Gabriel ȘERBAN
Takayuki SETO
15’
1 - 0 Valentin V. GHEORGHE 15’
1 - 1 24’ Rachid BOUHENNA
45’ Adnan AGANOVIĆ
2 - 1 Valentin V. GHEORGHE 48’
60’ Nicolae CARNAT
Marius ȘTEFĂNESCU
60’ Adnan AGANOVIĆ
Pavol ŠAFRANKO
Mihai RĂDUȚ 70’
Daniel GRAOVAC 78’
78’ Rachid BOUHENNA
80’ Florin PURECE
Anass ACHAHBAR
80’ Boubacar FOFANA
Lóránt KOVÁCS
Romario MOISE
Silviu BALAURE
81’
Risto RADUNOVIĆ 82’
Valentin V. GHEORGHE 85’
Valentin V. GHEORGHE 86’
Denis ALIBEC
Valerică GĂMAN
90’
90+1’ Marius ȘTEFĂNESCU
2 - 2 90+5’ Pavol ŠAFRANKO