3 - 0

Fotbal Club FCSB - FC Argeș Pitești - 20.09.2020 English version
Data disputării 20.09.2020 - 21:30
Arbitru George Cătălin Găman (Craiova)
Arbitri asistenţi Florin Păunescu (Rm Vâlcea), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)

Meciul din data 20.09.2020 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Argeș Pitești se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Florin Păunescu (Rm Vâlcea), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

Fotbal Club FCSB: Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Cătălin George STRATON, Adrian Tabarcea PETRE, Marius Ionuț BRICEAG, Alexandru BUZIUC, Ştefan Marian CANĂ, Valentin Iulian CREȚU, Robert ION, Dennis MAN, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Ovidiu PERIANU si rezervele: .

FC Argeș Pitești: Daniel Marius ŞERBĂNICĂ, Grigore Ioan TURDA, Andrei Costinel TOFAN, Andrei PREPELIȚĂ, Mediop NDIAYE, Andrei Cristian MIRICA, Derlis David Meza Colli, Mihai Daniel LECA, Georgian HONCIU, Robert Ionuț GRECU, Flavius Dănuţ CROITORU si rezervele: .

In minutul 02, schimbare, iese extremă stânga Andrei Cristian MIRICA si intra Ionuț Eugen NĂSTĂSIE
In minutul 03, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ionuţ Constantin PANŢÂRU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (extremă dreapta). In minutul 13 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Argeș Pitești, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (extremă dreapta). In minutul 22 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Argeș Pitești, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Robert Ionuț GRECU si intra Cătălin Constantin BARBU
In minutul 46, schimbare, iese atacant Adrian Tabarcea PETRE si intra Ovidiu HORŞIA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Georgian HONCIU si intra Sylvain Boris Nabil DESLANDES
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Ovidiu PERIANU si intra Valentin Alexandru SIMION
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Andrei PREPELIȚĂ si intra Sergio MARAKIS
In minutul 50, schimbare, iese Octavian George POPESCU si intra Robert ION
In minutul 71, schimbare, iese atacant Mediop NDIAYE si intra Andrei Cristian BLEJDEA
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Grigore Ioan TURDA
In minutul 81, schimbare, iese extremă dreapta Dennis MAN si intra Laurențiu ARDELEAN
In minutul 81, schimbare, iese fundaș dreapta Valentin Iulian CREȚU si intra Alexandru Grigoraş PANTEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

NDIAYE
02’ Andre MIRICĂ
Ionuț NĂSTĂSIE
Ionuţ PANŢÂRU 03’
1 - 0 Dennis MAN 13’
2 - 0 Dennis MAN 22’
46’ Robert Ionuț GRECU
Cătălin BARBU
Adrian PETRE
Ovidiu HORŞIA
46’
46’ Georgian HONCIU
Sylvain DESLANDES
Ovidiu PERIANU
Valentin SIMION
46’
46’ Andrei PREPELIȚĂ