Data disputării 18.09.2020 - 18:00
Stadion Ilie Oană
Localitatea Ploiești
Arbitru Cătălin Buși (Rm Vâlcea)
Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph)
Arbitru observator Andrei Florin Chivulete (București)

Meciul din data 18.09.2020 dintre echipele Chindia Târgoviște si FC Hermannstadt se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Buși (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph).

Chindia Târgoviște: Tiberiu Ionuț CĂPUȘĂ, Valmir BERISHA, Paul Alexandru IACOB, Marco DULCA, Cornel DINU II, Tomás DÍAZ, Adrian IONIȚĂ, Dinu MOLDOVAN, Cristian Daniel NEGUȚ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Daniel POPA si rezervele: .

FC Hermannstadt: Andrei SÂNTEAN, David CAIADO Dias, CRISTIANO Pereira Figueiredo, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Fábio FORTES Moreira, Joálisson SANTOS Oliveira, Raul Marian OPRUȚ, ROMÁRIO Santos Pires, Adrian Manuel SCARLATACHE, Ionuț STOICA, Ousmane Diarassouba VIERA si rezervele: .

GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Daniel POPA (extremă dreapta). In minutul 10 al partidei dintre Chindia Târgoviște si FC Hermannstadt, Chindia Târgoviște deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Adrian Manuel SCARLATACHE
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Daniel POPA
In minutul 29, schimbare, iese extremă stânga Tomás DÍAZ si intra Vadim RAȚĂ
In minutul 31, Chindia Târgoviște - FC Hermannstadt, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Hermannstadt de ROMÁRIO Santos Pires
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Cornel DINU II
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Andrei SÂNTEAN (extremă dreapta). In minutul 40 al partidei dintre Chindia Târgoviște si FC Hermannstadt, scorul devine 1 - 2.
In minutul 62, schimbare, iese atacant Fábio FORTES Moreira si intra Goran KARANOVIĆ
In minutul 66, schimbare, iese extremă dreapta Daniel POPA si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Valmir BERISHA si intra Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO
In minutul 69, schimbare, iese extremă dreapta Andrei SÂNTEAN si intra David MAYORAL
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Andrei Ovidiu PIȚIAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de David MAYORAL (). In minutul 82 al partidei dintre Chindia Târgoviște si FC Hermannstadt, scorul devine 1 - 3.
In minutul 85, schimbare, iese fundaș stânga Paul Alexandru IACOB si intra Denis Constantin DUMITRAȘCU
In minutul 88, schimbare, iese fundaș dreapta David CAIADO Dias si intra Sony MUSTIVAR
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Ousmane Diarassouba VIERA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa FC Hermannstadt.

1 - 0 Daniel POPA 10’
18’ Adrian SCARLATACHE