Data disputării 18.09.2020 - 21:00
Stadion Marin Anastasovici
Localitatea Giurgiu
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (Bucrești)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)

Meciul din data 18.09.2020 dintre echipele Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (Bucrești).

Astra Giurgiu: Denis ALIBEC, David BRUNO, Ljuban CREPULJA, Constantin Cristian DIMA, Valentin GHEORGHE, Daniel GRAOVAC, David Beniamin LAZAR, Romario Răzvan MOISE, Risto RADUNOVIĆ, Ionuț ZAHARIA, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Gabriel ȘERBAN si rezervele: .

CFR 1907 Cluj: PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Mateo SUŠIĆ, Mario Junior RONDÓN Fernández, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Cătălin Mihai ITU, Gabriel DEBELJUH, Ovidiu Ștefan HOBAN, Valentin Ionuţ COSTACHE, Andrei Andonie BURCĂ, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA si rezervele: .

In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Ljuban CREPULJA
In minutul 45+1, Astra Giurgiu - CFR 1907 Cluj, scorul este 0 - 1. Autogol, inscris de Ljuban CREPULJA
In minutul 46, schimbare, iese Michaël PEREIRA si intra Valentin Ionuţ COSTACHE
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Daniel GRAOVAC
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Romario Răzvan MOISE si intra Silviu BALAURE
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Gabriel DEBELJUH
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Gabriel DEBELJUH (atacant). In minutul 61 al partidei dintre Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 70, schimbare, iese atacant Gabriel DEBELJUH si intra Jakub VOJTUŠ
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Mihai ITU si intra Claudiu Adrian Mihai PETRILA
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Damjan ĐOKOVIĆ
In minutul 82, schimbare, iese extremă stânga Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Dragoș GHEORGHE
In minutul 82, schimbare, iese Takayuki SETO si intra Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Jakub VOJTUŠ
In minutul 90, schimbare, iese extremă dreapta Mario Junior RONDÓN Fernández si intra Billel OMRANI

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

0 - 1 autogol Ljuban CREPULJA 45+1’
46’ Michaël PEREIRA
Valentin COSTACHE
Daniel GRAOVAC 58’
Romario MOISE
Silviu BALAURE
59’
60’ Gabriel DEBELJUH
0 - 2 61’ Gabriel DEBELJUH
70’ Gabriel DEBELJUH
Jakub VOJTUŠ
78’ Cătălin ITU
Claudiu PETRILA
78’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN