Localitatea Ovidiu
Arbitru Istvan Kovacs (Carei)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Vasile Bratu (Slobozia)

Meciul din data 26.09.2020 dintre echipele Viitorul Constanța si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Viitorul Constanța: Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Virgil CIOBANU, Valentin Alexandru COJOCARU, Virgil Eugen GHIȚĂ, Gabriel Cristian IANCU, Kevin LUCKASSEN, Cosmin Gabriel MATEI, Sebastian MLADEN, Alexandru MĂŢAN, Damien DUSSAUT si rezervele: .

Astra Giurgiu: Ljuban CREPULJA, Ionuț ZAHARIA, Takayuki SETO, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Risto RADUNOVIĆ, David Beniamin LAZAR, Daniel GRAOVAC, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Denis ALIBEC, David BRUNO, Constantin Cristian DIMA si rezervele: .

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Gabriel Cristian IANCU (extremă dreapta). In minutul 13 al partidei dintre Viitorul Constanța si Astra Giurgiu, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Kevin LUCKASSEN (atacant). In minutul 20 al partidei dintre Viitorul Constanța si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 0.
In minutul 37, schimbare, iese Romario Răzvan MOISE si intra Kehinde Abdul FATAI Feyi
In minutul 37, schimbare, iese Alberth STAHL si intra Alexandru IONIŢĂ II
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Alexandru MĂŢAN (extremă stânga). In minutul 38 al partidei dintre Viitorul Constanța si Astra Giurgiu, scorul devine 3 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese Alexandru Adrian DANDEA si intra David BRUNO
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Gabriel Cristian IANCU (extremă dreapta). In minutul 59 al partidei dintre Viitorul Constanța si Astra Giurgiu, scorul devine 4 - 0.
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Gabriel Cristian IANCU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Virgil CIOBANU si intra Carlo CASAP
In minutul 63, Viitorul Constanța - Astra Giurgiu, scor 4 - 1, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC
In minutul 68, schimbare, iese Valentin GHEORGHE si intra Silviu BALAURE
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș dreapta Takayuki SETO si intra George Cristian MERLOI
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Jon GAZTAÑAGA Arrospide
In minutul 75, schimbare, iese extremă stânga Alexandru MĂŢAN si intra José Miguel "Josemi" CASTAÑEDA Macho
In minutul 81, schimbare, iese atacant Kevin LUCKASSEN si intra George Dănuț GANEA
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Cosmin Gabriel MATEI si intra Bradley DE NOOIJER

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

2 - 0 Kevin LUCKASSEN 20’
37’ Romario MOISE
Kehinde FATAI
37’ Alberth STAHL
Alexandru IONIȚĂ II
3 - 0 Alexandru MĂŢAN 38’
46’ Alexandru DANDEA
David BRUNO
4 - 0 Gabriel Cristian IANCU 59’
Gabriel Cristian IANCU 62’
Andrei CIOBANU
Carlo CASAP
63’
4 - 1 63’ penalty Denis ALIBEC
68’ Valentin V. GHEORGHE