Data disputării 03.10.2020 - 21:00
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Mihai Marius Marica (Cluj)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)

Meciul din data 03.10.2020 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Dinamo București se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Mihai Marius Marica (Cluj).

Fotbal Club FCSB: Florin Lucian TĂNASE, Sergiu Florin BUȘ, Valentin Iulian CREȚU, Iulian Lucian CRISTEA, Dennis MAN, George Andrei MIRON, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Ovidiu Marian POPESCU, Ovidiu PERIANU, Andrei Daniel VLAD si rezervele: .

Dinamo București: Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Juan del Carmen CÁMARA Mesa, Janusz GOL, Alexander David GONZÁLEZ Sibulo, ISMA LOPEZ, Ricardo Florin GRIGORE, Tomás MEJÍAS Osorio, Andreas Mircea MIHAIU, Adam NEMEC, Ante PULJIĆ si rezervele: .

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș stânga). In minutul 08 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Dinamo București, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Lucian TĂNASE
In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Juan del Carmen CÁMARA Mesa
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Iulian Lucian CRISTEA (fundaș central). In minutul 17 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Dinamo București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 22, schimbare, iese mijlocaș stânga Andreas Mircea MIHAIU si intra Deian Cristian SORESCU
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ionuţ Constantin PANŢÂRU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Adam NEMEC (atacant). In minutul 42 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Dinamo București, scorul devine 2 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Sergiu Florin BUȘ si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ovidiu PERIANU si intra Octavian George POPESCU
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Janusz GOL
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 75, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Dinamo București, ISMA LOPEZ. Dinamo București va trebui sa trebui sa joace restul de 15 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș stânga). In minutul 76 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Dinamo București, scorul devine 3 - 1.
In minutul 77, schimbare, iese extremă stânga Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș defensiv Janusz GOL si intra Diego FABBRINI
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dennis MAN
In minutul 83, schimbare, iese extremă dreapta Dennis MAN si intra Adrian Gheorghe ŞUT
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Andrei Daniel VLAD
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru BUZIUC
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Octavian George POPESCU
In minutul 90+1, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Dinamo București, Alexandru Ilie RĂUŢĂ. Dinamo București va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 9 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Florin TĂNASE 16’
16’ Juan CÁMARA
2 - 0 Iulian CRISTEA 17’
22’ Andreas MIHAIU
Deian SORESCU
Ionuţ PANŢÂRU 25’
2 - 1 42’ Adam NEMEC
Sergiu BUȘ
Alexandru BUZIUC
46’
Ovidiu PERIANU
Octavian POPESCU
46’
52’ Janusz GOL
Ovidiu POPESCU 61’
69’ Alexandru RĂUŢĂ
75’ LOPEZ ISMA
3 - 1 Florin TĂNASE 76’
Olimpiu MORUȚAN
Ionuț VÂNĂ
77’
79’ Janusz GOL
Diego FABBRINI
Dennis MAN 81’
Dennis MAN
Adrian ŞUT
83’
Andrei VLAD 90+1’
Alexandru BUZIUC 90+1’
Octavian POPESCU 90+1’
90+1’ Alexandru RĂUŢĂ