Data disputării 03.10.2020 - 18:00
Arbitru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)

Meciul din data 03.10.2020 dintre echipele Astra Giurgiu si FC Voluntari se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Vlad Bârleanu (București).

Astra Giurgiu: David BRUNO, Constantin Valentin BUDESCU, Ljuban CREPULJA, Constantin Cristian DIMA, Daniel GRAOVAC, David Beniamin LAZAR, Romario Răzvan MOISE, Risto RADUNOVIĆ, Alberth STAHL, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Valentin GHEORGHE si rezervele: .

FC Voluntari: Milan KOCIĆ, Victor Teodor RÂMNICEANU, Sebastian MAILAT, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Ion GHEORGHE, Pablo DE LUCAS Torres, Cristian Ionuț COSTIN, Ionuț BALAUR, Jefté BETANCOR Sánchez, Igor ARMAŞ si rezervele: .

In minutul 04, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Milan KOCIĆ
In minutul 06, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Silviu BALAURE
In minutul 30, schimbare, iese fundaș stânga Milan KOCIĆ si intra Alexandru Nicolae VLAD
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Cristian DIMA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Jefté BETANCOR Sánchez (atacant). In minutul 42 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alberth STAHL
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Jefté BETANCOR Sánchez (atacant). In minutul 46 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Voluntari, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Alberth STAHL (extremă stânga). In minutul 50 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Voluntari, scorul devine 1 - 2.
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, David Beniamin LAZAR
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ (). In minutul 56 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Voluntari, scorul devine 1 - 3.
In minutul 63, schimbare, iese extremă stânga Alberth STAHL si intra George Cristian MERLOI
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 78, schimbare, iese atacant Jefté BETANCOR Sánchez si intra MARCELO André Veiga LOPES
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU (atacant). In minutul 83 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Voluntari, scorul devine 2 - 3.
In minutul 89, schimbare, iese extremă dreapta Valentin GHEORGHE si intra Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Ion GHEORGHE si intra Alexandru STOICA
In minutul 89, schimbare, iese extremă stânga Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Cosmin Florin ACHIM
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Cristian Ionuț COSTIN

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa FC Voluntari.

BETANCOR
04’ Milan KOCIĆ
Mihai RĂDUȚ
Silviu BALAURE
06’
30’ Milan KOCIĆ
George MERLOI
63’
64’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
78’ Jefte BETANCOR
MARCELO LOPES
2 - 3 Constantin BUDESCU 83’
Valentin V. GHEORGHE
Alexandru DANDEA
89’
89’ Ion GHEORGHE
Alexandru STOICA
89’ Răzvan GRĂDINARU
Cosmin ACHIM
90+2’ Cristian Ionuț COSTIN