CSM Politehnica Iași - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - 17.10.2020 English version
Data disputării 17.10.2020 - 16:30
Localitatea Sepsi
Arbitru Ionuț Coza (Cernica - If)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Adrian Radu Ghinguleac (București)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)

Meciul din data 17.10.2020 dintre echipele FC Politehnica Iași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Sepsi pe stadionul Emil Alexandrescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ionuț Coza (Cernica - If) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Adrian Radu Ghinguleac (București).

FC Politehnica Iași: Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Ianos BRÂNZĂ, Sorin Marian BUȘU, Donaldo AÇKA, Andrei CRISTEA, Manuel Ignacio DE IRIONDO, Nikolaos BAXEVANOS, Ionuț Francisc CRISTEA, Răzvan Philippe ONEA, Juan Pablo PASSAGLIA, Doru POPADIUC si rezervele: .

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Marius ȘTEFĂNESCU, Adnan AGANOVIĆ, Admir BAJROVIC, Rachid Ahmed BOUHENNA, Radoslav Bonchev DIMITROV, George DRAGOMIR, Lóránd Levente FÜLÖP, István Sándor FÜLÖP, Bogdan Alexandru MITREA, Roland NICZULY, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: .

In minutul 14, schimbare, iese extremă dreapta George DRAGOMIR si intra Anass ACHAHBAR
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Bogdan Alexandru MITREA
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Radoslav Bonchev DIMITROV
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Admir BAJROVIC (atacant). In minutul 24 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 34, FC Politehnica Iași - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Gabriel Cristian VAŞVARI
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Rachid Ahmed BOUHENNA (fundaș central). In minutul 39 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 0 - 3.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Donaldo AÇKA si intra Rodny Lopes CABRAL
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ionuț Francisc CRISTEA si intra Lucas Nicolás CHACANA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Doru POPADIUC (extremă stânga). In minutul 53 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 1 - 3.
In minutul 59, schimbare, iese fundaș dreapta Radoslav Bonchev DIMITROV si intra Panagiotis DELIGIANNIDIS
In minutul 59, schimbare, iese atacant Admir BAJROVIC si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Lucas Nicolás CHACANA
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta István Sándor FÜLÖP si intra Boubacar FOFANA
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Adnan AGANOVIĆ si intra Florin Flavius PURECE
In minutul 81, schimbare, iese Florin Flavius PURECE si intra Adnan AGANOVIĆ
In minutul 82, schimbare, iese extremă stânga Doru POPADIUC si intra Gai ASSULIN
In minutul 89, schimbare, iese fundaș dreapta Răzvan Philippe ONEA si intra Antonio Mihai STAN
In minutul 90, FC Politehnica Iași - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul este 1 - 4. Autogol, inscris de Manuel Ignacio DE IRIONDO

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

BAJROVIC
14’ George DRAGOMIR
Anass ACHAHBAR
19’ Bogdan MITREA
23’ Radoslav DIMITROV
0 - 1 24’ Admir BAJROVIC
0 - 2 34’ penalty Gabriel VAȘVARI
0 - 3 39’ Rachid BOUHENNA
Donaldo AÇKA
CABRAL
46’
Francisc CRISTEA
Lucas CHACANA
46’
1 - 3 Doru POPADIUC 53’
59’ Radoslav DIMITROV