Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia B - Results and table of Divizia B, Serie III

'The table of Divizia B, Serie III | Serie I | Serie II | Serie III |

Serie III
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1. Liberty Salonta 28 17 7 4 37 : 16 58
2. FC Bihor Oradea 28 17 4 7 53 : 27 55
3. Universitatea Cluj 28 15 9 4 44 : 16 54
4. Gaz metan Medias 28 15 6 7 38 : 21 51
5. FCM Resita 28 11 7 10 26 : 29 40
6. Corvinul Hunedoara 28 10 8 10 33 : 35 38
7. CFR Timisoara 28 10 6 12 33 : 40 36
8. Gloria Bistrita II 28 10 6 12 25 : 34 36
9. Industria sarmei Campia-Turzii 28 8 10 10 30 : 29 34
10. Minerul Lupeni 28 9 7 12 26 : 31 34
11. Unirea Dej 28 9 5 14 30 : 36 32
12. Olimpia Satu-Mare 28 9 5 14 24 : 36 32
13. Unirea Alba-Iulia 28 6 10 12 20 : 32 28
14. FC UTA Arad 28 6 9 13 25 : 35 27
15. Unirea Sanicolau-Mare 28 6 5 17 21 : 48 23
16. Armatura Zalau 0 0 0 0 0 : 0 0
               
Armătura Zalău retired from championship after round 4 and all its results were cancelled

Topscorers: 12g Sorin Gheju (CFR Timișoara), 9g Dorin Goga ("U" Cluj), Lucian Zoicaș (Liberty), 8g Valentin Miculescu (FC Bihor), Lucian Itu (Minerul Lupeni), János József Szekely ("U" Cluj), Cristian Scarlat (Unirea Alba-Iulia), 7g Claudiu Boaru (Gaz metan), Sebastian Ianc (Liberty), Emil Jula ("U" Cluj), Ciprian Pepenar (Corvinul), Florin Măjer (Gloria II Bistrița), Vasile Mihovici (Olimpia and Minerul Lupeni), 6g Adrian Petre (Gaz metan), Nelu Mitrică (Corvinul), Dan Mițiți (UTA).


'Round  30 • (3 June 2006)

Unirea Dej - Olimpia Satu-Mare
3 - 2
Chiorean 13, 37, Gorga 89 - Șuteu 42, Iațu 50
Unirea Sanicolau-Mare - FCM Resita
2 - 0
Turcan 45, Rupa 71
Universitatea Cluj - FC Bihor
3 - 2
A.Mureșan 32p, Goga 34, Jula 56 - Voiculeț 62, 90
Gloria Bistrita II - Gaz metan Medias
2 - 0
Abrudan 31, Negrean 81
Unirea Alba-Iulia - Liberty Salonta
0 - 2
Zoicaș 39, Sabou 62
Minerul Lupeni - ISCT
1 - 0
Itu 35p
FC UTA Arad - Corvinul Hunedoara
0 - 1
Irina 47
CFR Timisoara - didn't play
-
-

'Round  29 • (27 May 2006)

FCM Resita - CFR Timisoara
1 - 1
Mihăilă 14 - Gheju 82
FC Bihor - Unirea Sanicolau-Mare
6 - 1
Lungan 13, Foro 19, 90, Fl.Neaga 22, Lupuț 45p, Voiculeț 59 - Turcan 50
Gaz metan Medias - Universitatea Cluj
0 - 4
A.Muresan 29, Giurgiu 68, Găldeanu 82, Goga 90
Liberty Salonta - Gloria Bistrita II
3 - 1
Cr.Luca 35, Zoicas 51, Farcău 84 - Frăsinescu 34
Ind.sarmei C.Turzii - Unirea Alba-Iulia
1 - 1
Dicher 4 - Răchită 83
Corvinul Hunedoara - Minerul Lupeni
2 - 1
Irina 70, Mitrică 83p - Itu 69
Olimpia Satu-Mare - FC UTA Arad
2 - 0
M.Rus 50, Iațu 87
Unirea Dej - didn't play
-
-

'Round  28 • (24 May 2006)

Unirea Dej - FCM Resita
1 - 2
Chitescu 63p - Bercseny 59, A.Dumitru 82
CFR Timisoara - FC Bihor Oradea
0 - 1
Foro 55
Unirea San.Mare - Gaz metan Medias
1 - 2
Turcan 40 - Sanda 58, Paina 90+1
Universitatea Cluj - Liberty Salonta
4 - 0
Goga 8, 67, Giurgiu 64, Szekely 89
Gloria Bistrita II - Ind.sarmei C.Turzii
1 - 0
V.Florea 84p
Unirea Alba-Iulia - Corvinul Hunedoara
0 - 1
Pribac 75
Minerul Lupeni - FC UTA Arad
0 - 1
R.Anca 59
Olimpia Satu-Mare - didn't play
-
-

'Round  27 • (20 May 2006)

Olimpia Satu-Mare - Minerul Lupeni
1 - 1
Gongolea 45 - Török 52
FC Bihor Oradea - Unirea Dej
2 - 1
Strapak 36, Lupuț 90+2 - Zelencz 81
Gaz metan Medias - CFR Timisoara
2 - 0
Buzean 74, Ad. Petre 79
Liberty Salonta - Unirea Sanicolau-Mare
2 - 0
Ianc 5, Homei 18
ISCT - Universitatea Cluj
0 - 0
-
Corvinul Hunedoara - Gloria Bistrita II
1 - 0
Păcurar 44
FC UTA Arad - Unirea Alba-Iulia
2 - 2
Orlando 88, Hora 90+4 - Scarlat 52, 68
FCM Resita - didn't play
-
-

'Round  26 • (13 May 2006)

FCM Resita - Olimpia Satu-Mare
1 - 0
Boterez 8
Unirea Dej - Gaz metan Medias
0 - 0
-
CFR Timisoara - Liberty Salonta
1 - 2
Anghel 61 - Zoicaș 12, Ianc 24
Unirea Sanicolau-Mare - ISCT
0 - 3
Dabu 13, 16, Perde 80
Universitatea Cluj - Corvinul Hunedoara
0 - 0
-
Gloria Bistrita II - FC UTA Arad
3 - 1
R.Stan 1, Negrean 22, Măjer 48 - C.Bota 34
Unirea Alba-Iulia - Minerul Lupeni
1 - 1
Cristea 85 - Itu 52
FC Bihor Oradea - didn't play
-
-

'Round  25 • (10 May 2006)

FC Bihor Oradea - FCM Resita
1 - 0
Miculescu 84p
Liberty Salonta - Unirea Dej
4 - 0
Mândru 25, Ianc 45p, Zoicaș 59, 90
Ind.sarmei C.Turzii - CFR Timisoara
1 - 1
Șomotecan 34 - Brazovan 59
Corvinul Hunedoara - Unirea Sanic.Mare
1 - 0
Mitrică 81
FC UTA Arad - Universitatea Cluj
1 - 3
Băd 70 - Găldeanu 34, Szekely 47, Goga 54
Minerul Lupeni - Gloria Bistrita II
2 - 0
Itu 17, Mihovici 64
Olimpia Satu-Mare - Unirea Alba-Iulia
1 - 1
Iațu 52 - Tătar 90+3
Gaz metan Medias - didn't play
-
-

'Round  24 • (6 May 2006)

FC Bihor Oradea - Olimpia Satu-Mare
3 - 0
Lupuț 20, Muscă 38, Voiculet 76
FCM Resita - Gaz metan Medias
1 - 4
Cl.Balaci 46p - Buzean 3, Hoban 25, Sanda 55, Vancea 69
Unirea Dej - Ind.sarmei C.Turzii
1 - 0
Gorga 90+3
CFR Timisoara - Corvinul Hunedoara
4 - 1
Gheju 3, 18p, Mitic 58, Rotaru 80 - Irina 76
Unirea Sanicolau-Mare - FC UTA Arad
2 - 1
Utfineanț 33, Rupa 80 - Georgiu 90+2
Universitatea Cluj - Minerul Lupeni
3 - 1
Goga 6, 15, 78 - Bălău 68
Gloria Bistrita II - Unirea Alba-Iulia
0 - 1
Cristea 79
Liberty Salonta - didn't play
-
-

'Round  23 • (29 April 2006)

Gaz metan Medias - FC Bihor Oradea
1 - 2
Lungan 41og - Foro 12, Oros 62
Liberty Salonta - FCM Resita
3 - 0
Ianc 2, 22, Cornaci 39
Corvinul Hunedoara - Unirea Dej
3 - 0
Tarcea 7, Păcurar 14, Pepenar 90
FC UTA Arad - CFR Timisoara
2 - 2
Mițiți 42, Miclea 56 - Mihăilă 16, Gheju 60
Minerul Lupeni - Unirea Sanicolau-Mare
0 - 0
-
Unirea Alba-Iulia - Universitatea Cluj
1 - 0
Cristea 31
Gloria Bistrita II - Olimpia Satu-Mare
2 - 1
Măjer 36, Radu 90p - Gego 62
Ind.sarmei Campia-Turzii - didn't play
-
-

'Round  22 • (22 April 2006)

Olimpia Satu-Mare - Gaz metan Medias
1 - 0
Șuteu 24
FC Bihor Oradea - Liberty Salonta
2 - 1
Strapak 34p, Miculescu 70 - Zoicaș 30
FCM Resita - Ind.sarmei C.Turzii
3 - 1
Gideon 15, Mutică 32, Stoican 80 - Dabu 22
Unirea Dej - FC UTA Arad
0 - 1
Hora 87
CFR Timisoara - Minerul Lupeni
1 - 0
Mitic 47
Unirea Sanicolau-Mare - Unirea Alba-Iulia
0 - 2
Scarlat 18, Zăgrean 43
Universitatea Cluj - Gloria Bistrita II
2 - 0
Jula 14, Szekely 20
Corvinul Hunedoara - didn't play
-
-

'Round  21 • (15 April 2006)

Liberty Salonta - Gaz metan Medias
0 - 0
-
Ind.sarmei C.Turzii - FC Bihor Oradea
2 - 3
Dicher 46, Fetița 64 - Oroian 70og, Strapak 81, Foro 83
Corvinul Hunedoara - FCM Resita
0 - 0
-
Minerul Lupeni - Unirea Dej
2 - 1
Itu 32, Török 44 - Hautsch 27
Unirea Alba-Iulia - CFR Timisoara
1 - 1
Tătar 74 - Dragalina 7
Gloria Bistrita II - Unirea S.Mare
4 - 2
Măjer 40, Radu 43, Carjan 69, 74 - Manea 61p, Tulcan 68
Universitatea Cluj - Olimpia Satu-Mare
0 - 0
-
FC UTA Arad - didn't play
-
-

'Round  20 • (12 April 2006)

Olimpia Satu-Mare - Liberty Salonta
0 - 1
Farcău 5
Gaz metan Medias - Ind.sarmei C.Turzii
1 - 0
Briciu 9
FC Bihor Oradea - Corvinul Hunedoara
1 - 1
Voiculeț 73 - Mitrică 78p
FCM Resita - FC UTA Arad
3 - 0
Cr.Mihalcea 22), Gurici 48, Gideon 85
Unirea Dej - Unirea Alba-Iulia
2 - 1
Chițescu 74p, Goia 87 - Cr.Scarlat 44
CFR Timisoara - Gloria Bistrita II
4 - 0
Gheju 32, 64, Nicolin 82, Mitici 86
Unirea Sanicolau-Mare - Universitatea Cluj
1 - 3
Utfineanț 67 - Giurgiu 51, E.Jula 70, A.Mureșan 90+3
Minerul Lupeni - didn't play
-
-

'Round  19 • (8 April 2006)

Ind.sarmei C.Turzii - Liberty Salonta
1 - 2
Mâțiu 75 - C.Luca 13, Iambor 68
Corvinul Hunedoara - Gaz metan Medias
2 - 1
Tarcea 15, C.Irina 72 - Nan 9
FC UTA Arad - FC Bihor Oradea
0 - 0
-
Minerul Lupeni - FCM Resita
2 - 0
Itu 16, Mihovici 30
Gloria II Bistrita - Unirea Dej
1 - 0
Manea 82p
Universitatea Cluj - CFR Timisoara
4 - 1
A.Mureșan 20, J.Szekely 45, 65, Buș 81 - Gheju 22
Unirea San.Mare - Olimpia Satu-Mare
1 - 0
Măjer 29
Unirea Alba-Iulia - didn't play
-
-

'Round  18 • (1 April 2006)

Olimpia Satu-Mare - Ind.sarmei C.Turzii
1 - 0
Siminic 29p
Liberty Salonta - Corvinul Hunedoara
2 - 0
Sabou 16, Farcău 63
Gaz metan Medias - FC UTA Arad
1 - 0
Ad.Petre 12
FC Bihor Oradea - Minerul Lupeni
3 - 1
Fl.Lazăr 48, Szelesi 53, Grigore 71 - Mihovici 67
FCM Resita - Unirea Alba-Iulia
1 - 0
Doană 78
Unirea Dej - Universitatea Cluj
0 - 1
Jula 29
CFR Timisoara - Unirea Sanicolau-Mare
2 - 1
C.Străuț 32, Gheju 60 - Utfineanț 77
Gloria II Bistrita - didn't play
-
-

'Round  17 • (25 March 2006)

Corvinul Hunedoara - Ind.sarmei C.Turzii
5 - 0
Păcurar 4, 41, 87, D.Dăscălescu 19, 24
FC UTA Arad - Liberty Salonta
0 - 0
-
Minerul Lupeni - Gaz metan Medias
0 - 0
-
Unirea Alba-Iulia - FC Bihor Oradea
2 - 1
Scarlat 18p, Kiraly 90+2 - Muscă 25
Gloria II Bistrita - FCM Resita
2 - 2
Măjer 43, Lörincz 63 - D.Mutică 54, Gurici 77
Unirea Sanicolau-Mare - Unirea Dej
1 - 2
Turcan 74p - Zelencz 52, Gigi Gorga 65
CFR Timisoara - Olimpia Satu-Mare
1 - 2
M.Rotaru 59 - M.Rus 43, 90+3
Universitatea Cluj - didn't play
-
-

'Round  16 • (11 March 2006)

Olimpia Satu-Mare - Corvinul Hunedoara
3 - 0
Iațu 13, Ghenți 24, Șuteu 55 (5.4.2006)
Ind.sarmei Campia-Turzii - FC UTA Arad
0 - 0
-
Liberty Salonta - Minerul Lupeni
2 - 1
Iambor 60, Sabou 72 - Iorga 62
Gaz metan Medias - Unirea Alba-Iulia
3 - 0
* Visitors weren'e scheduled because of the debts to coach Gherman and to some players ( Dan Găldean, Daniel Lupașcu and Vasile Jercălău)
FC Bihor Oradea - Gloria II Bistrita
3 - 0
V.Grigore 36, Foro 39, Voiculeț 72
FCM Resita - Universitatea Cluj
1 - 0
Mihalcea 49
Unirea Dej - CFR Timisoara
4 - 0
Roszel 21, Zelencz 30, 58, Cazan 88
Unirea Sanicolau-Mare - didn't play
-
-

Serie III
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1. Gaz metan Medias 14 9 3 2 23 - 8 30
2. Industria sarmei Campia-Turzii 14 7 6 1 21 - 9 27
3. Liberty Salonta 14 7 5 2 13 - 6 26
4. Universitatea Cluj 14 6 6 2 17 - 8 24
5. FC Bihor Oradea 14 7 2 5 23 - 14 23
6. CFR Timisoara 14 6 2 6 14 - 18 20
7. FCM Resita 14 5 4 5 11 - 12 19
8. Minerul Lupeni 14 5 3 6 13 - 16 18
9. Gloria Bistrita II 14 4 5 5 9 - 12 17
10. FC UTA Arad 14 4 4 6 16 - 16 16
11. Unirea Dej 14 4 4 6 14 - 17 16
12. Olimpia Satu-Mare 14 4 2 8 10 - 22 14
13. Unirea Sanicolau-Mare 14 3 4 7 9 - 20 13
14. Unirea Alba-Iulia 14 2 5 7 8 - 15 11
15. Corvinul Hunedoara 14 2 5 7 15 - 23 11
16. Armatura Zalau 0 0 0 0 0 - 0 0

Armătura Zalău retired from championship after round 4 and all its results were cancelled

'Round 15 • (26 November 2005)

Olimpia Satu-Mare - Unirea Dej
1 - 0
I.Dragomir 39
FCM Resita - Unirea Sanicolau-Mare
1 - 0
Doană 8
FC Bihor - Universitatea Cluj
3 - 2
A.Mureșan 32og, D.Stan 28, Miculescu 71 - C.Aldea 30, A.Mureșan 53
Gaz metan Medias - Gloria Bistrita II
2 - 0
V.Stoica 57, Curtean 59
Liberty Salonta - Unirea Alba-Iulia
1 - 0
Bențe 82
ISCT - Minerul Lupeni
5 - 1
Foro 18, 51, 68, Dâmbean 20, Șomotecan 36 - V.Stancu 16
Corvinul Hunedoara - FC UTA Arad
3 - 0
Mitrică 20, 39p, Pisoiu 53
CFR Timisoara - didn't play
-
-

'Round 14 • (19 November 2005)

CFR Timisoara - FCM Resita
1 - 1
Torje 71 - Gideon 53
Unirea Sanicolau-Mare - FC Bihor Oradea
1 - 3
V.Grigore 26 - Fl.Neaga 33, Cr.Munteanu 78, Sfârlea 80
Universitatea Cluj - Gaz metan Medias
0 - 0
-
Gloria Bistrita II - Liberty Salonta
0 - 0
-
Unirea Alba-Iulia - Ind.sarmei C.Turzii
0 - 1
Dicher 73
Minerul Lupeni - Corvinul Hunedoara
2 - 0
H.Popa 39, C.Luca 42
FC UTA Arad - Olimpia Satu-Mare
4 - 0
R.Anca 51, I.Dragomir 56og, Mițiți 84p, 90+2
Unirea Dej - didn't play
-
-

'Round 13 • (12 November 2005)

FCM Resita - Unirea Dej
0 - 1
Bruncević 55p
FC Bihor Oradea - CFR Timisoara
1 - 0
Lupuț 22
Gaz metan Medias - Unirea San.Mare
2 - 0
Curtean 55, Pleniceanu 82
Liberty Salonta - Universitatea Cluj
0 - 0
-
Ind.sarmei C.Turzii - Gloria Bistrita II
1 - 0
Dâmbean 90
Corvinul Hunedoara - Unirea Alba-Iulia
0 - 0
-
FC UTA Arad - Minerul Lupeni
2 - 0
ier 63, Nădăban 85
Olimpia Satu-Mare - didn't play
-
-

'Round 12 • (5 November 2005)

Minerul Lupeni - Olimpia Satu-Mare
0 - 1
Tempfi 36
Unirea Dej - FC Bihor Oradea
1 - 1
Deac 41 - Gr.Tudor 21
CFR Timisoara - Gaz metan Medias
1 - 2
Mera 13 - Oltean 36, Boaru 60
Unirea Sanicolau-Mare - Liberty Salonta
0 - 0
-
Universitatea Cluj - ISCT
2 - 2
Ungurușan 5, Ad.Borza 90+4 - Voiculeț 76, Foro 90+2
Gloria Bistrita II - Corvinul Hunedoara
2 - 2
Predică 28, Măjer 53 -d. Dăscălescu 60, Al.Iacob 65
Unirea Alba-Iulia - FC UTA Arad
1 - 1
Kiraly 62 - Hora 71
FCM Resita - didn't play
-
-

'Round 11 • (29 October 2005)

Olimpia Satu-Mare - FCM Resita
0 - 1
Balaci 74p
Gaz metan Medias - Unirea Dej
2 - 0
V.Stoica 57, Boaru 90+1
Liberty Salonta - CFR Timisoara
1 - 0
Zoicaș 46
ISCT - Unirea Sanicolau-Mare
0 - 0
-
Corvinul Hunedoara - Universitatea Cluj
1 - 3
Pepenar 77 - Goga 27, Buș 58, E.Jula 90+2
FC UTA Arad - Gloria Bistrita II
0 - 1
Cornea 53
Minerul Lupeni - Unirea Alba-Iulia
3 - 1
Luca 34, Elisei 86, H.Popa 89 - Sprânceană 24
FC Bihor Oradea - didn't play
-
-

'Round 10 • (22 October 2005)

FCM Resita - FC Bihor Oradea
1 - 0
Gideon 32
Unirea Dej - Liberty Salonta
1 - 3
Goga 53 - Iambor 52, Zoicaș 64, Farcău 80
CFR Timisoara - Ind.sarmei C.Turzii
1 - 0
Turcu 32
Unirea Sanic.Mare - Corvinul Hunedoara
1 - 1
Utfineanț 90+2 - Pepenar 88
Universitatea Cluj - FC UTA Arad
1 - 0
Vășcan 18
Gloria Bistrita II - Minerul Lupeni
3 - 0
Nalați 42, 79, Szekely 46
Unirea Alba-Iulia - Olimpia Satu-Mare
2 - 0
Cristian Scarlat 22, 30p
Gaz metan Medias - didn't play
-
-

'Round  9 • (15 October 2005)

Olimpia Satu-Mare - FC Bihor Oradea
0 - 0
-
Gaz metan Medias - FCM Resita
3 - 0
Boaru 1, 66, Crăciun 84
Ind.sarmei C.Turzii - Unirea Dej
3 - 0
Voiculeț 68, Dâmbean 78p, Șomotecan 83
Corvinul Hunedoara - CFR Timisoara
1 - 2
Pepenar 55 - Gheju 15, Turcu 37
FC UTA Arad - Unirea Sanicolau-Mare
2 - 0
Hora 45 , Anca 64
Minerul Lupeni - Universitatea Cluj
0 - 0
-
Unirea Alba-Iulia - Gloria Bistrita II
0 - 1
Predică 18
Liberty Salonta - didn't play
-
-

'Round  8 • (8 October 2005)

FC Bihor Oradea - Gaz metan Medias
4 - 1
Stan 15, D.Stan 42, Gado 43, 76 - Ad.Petre 8
FCM Resita - Liberty Salonta
2 - 1
Gideon 88, Berczeny 90+3 - R.Dan 65
Unirea Dej - Corvinul Hunedoara
2 - 0
-
CFR Timisoara - FC UTA Arad
2 - 1
Mera 10, Gheju 90+2 - Mițiți
Unirea Sanicolau-Mare - Minerul Lupeni
1 - 0
C.Luca 26og
Universitatea Cluj - Unirea Alba-Iulia
0 - 0
-
Olimpia Satu-Mare - Gloria Bistrita II
0 - 1
Măjer 8
Ind.sarmei Campia-Turzii - didn't play
-
-

'Round  7 • (1 October 2005)

Gaz metan Medias - Olimpia Satu-Mare
4 - 1
Ad.Petrea 6, 90, Boaru 55p, Pleniceanu 66 - Mihovici 80
Liberty Salonta - FC Bihor Oradea
1 - 0
E.Bucur 45+1
Ind.sarmei C.Turzii - FCM Resita
1 - 0
Fetița 45
FC UTA Arad - Unirea Dej
1 - 2
Mițiți 21 - Balmoș 55, Cazan 82
Minerul Lupeni - CFR Timisoara
3 - 0
C.Luca 3, Itu 10, Elisei 86
Unirea Alba-Iulia - Unirea Sanicolau-Mare
0 - 0
-
Gloria Bistrita II - Universitatea Cluj
0 - 1
J. Szekely 90+2
Corvinul Hunedoara - didn't play
-
-

'Round  6 • (24 September 2005)

Gaz metan Medias - Liberty Salonta
0 - 1
Mărincean 68
FC Bihor Oradea - Ind.sarmei C.Turzii
1 - 3
Gado 89p - Dâmbean 40, Voiculeț 57, Ghiorma 84
FCM Resita - Corvinul Hunedoara
0 - 1
Pepenar 65
Unirea Dej - Minerul Lupeni
0 - 0
-
CFR Timisoara - Unirea Alba-Iulia
3 - 0
Rotaru 11p, Gheju 16, Turcu 39
Unirea S.Mare - Gloria Bistrita II
1 - 0
N.Bota 26
Olimpia Satu-Mare - Universitatea Cluj
1 - 0
Cuciula 64
FC UTA Arad - didn't play
-
-

'Round  5 • (17 September 2005)

Liberty Salonta - Olimpia Satu-Mare
3 - 0
Bențe 27, Ianc 55, 79p
Ind.sarmei C.Turzii - Gaz metan Medias
0 - 0
-
Corvinul Hunedoara - FC Bihor Oradea
1 - 2
Pepenar 54 - Miculescu 12, 71
FC UTA Arad - FCM Resita
2 - 2
Mițiți 7, Sântejudean 56 - Cl.Balaci 17, 19
Unirea Alba-Iulia - Unirea Dej
4 - 1
Maier 39, 64, Gego 47, Sabou 57 - Roszel 75
Gloria Bistrita II - CFR Timisoara
1 - 1
Bucur 48 - C.Străuț 81
Universitatea Cluj - Unirea Sanicolau-Mare
3 - 0
Damian 29, Soporan 40, A.Mureșan 53p
Minerul Lupeni - didn't play
-
-

'Round  4 • (10 September 2005)

Liberty Salonta - Ind.sarmei C.Turzii
0 - 0
-
Gaz metan Medias - Corvinul Hunedoara
3 - 0
V.Stoica 15, Boaru 30, Petre 44
FC Bihor Oradea - FC UTA Arad
1 - 2
Miculescu 30p - Nădăban 43p, Sântejudean 51
FCM Resita - Minerul Lupeni
2 - 0
C.Bar 23, Cl.Balaci 51
Armatura Zalau - Unirea Alba-Iulia
1 - 3
Fărcaș 30 - Scarlat 49, Sabou 74, Rață 83
Unirea Dej - Gloria II Bistrita
0 - 0
-
CFR Timisoara - Universitatea Cluj
0 - 3
Jula 25, 44, Giurgiu 90+4p
Olimpia Satu-Mare - Unirea San.Mare
3 - 2
Tempfli 12, 69, Neacșa 75 - Tulcan 24, Feneș 72

'Round  3 • (3 September 2005)

Ind.sarmei C.Turzii - Olimpia Satu-Mare
2 - 1
Șagău 11, Turbutan 43 - Mihovici 73
Corvinul Hunedoara - Liberty Salonta
1 - 2
Hațegan 32 - Bente 24, Zoicaș 90+2
FC UTA Arad - Gaz metan Medias
0 - 2
Boaru 43p, Crăciun 66
Minerul Lupeni - FC Bihor Oradea
1 - 0
M.Niculescu 22
Unirea Alba-Iulia - FCM Resita
0 - 0
-
Gloria II Bistrita - Armatura Zalau
2 - 0
Târnăveanu 2, Arbănaș 28
Universitatea Cluj - Unirea Dej
0 - 0
-
Unirea Sanicolau-Mare - CFR Timisoara
3 - 0
Grigore 32, Rupa 58, Tulcan 83

'Round  2 • (27 August 2005)

Ind.sarmei C.Turzii - Corvinul Hunedoara
2 - 2
Șagău 50, Mâțiu 59 - Ambruș 46, Pepenar 75
Liberty Salonta - FC UTA Arad
0 - 0
-
Gaz metan Medias - Minerul Lupeni
1 - 1
Paină 89 - Corneanu 12
FC Bihor Oradea - Unirea Alba-Iulia
3 - 0
Gr.Tudor 8, Cr.Munteanu 34, Miculescu 50p
FCM Resita - Gloria II Bistrita
0 - 0
-
Armatura Zalau - Universitatea Cluj
0 - 3
Szilagyi 57, Buș 73, Szekely 90+2
Unirea Dej - Unirea Sanicolau-Mare
5 - 0
V.Pop 27, Chițescu 47, Gorga 48, 60, Bozdog 70
Olimpia Satu-Mare - CFR Timisoara
0 - 1
Străuț 78

'Round  1 • (20 August 2005)

Corvinul Hunedoara - Olimpia Satu-Mare
2 - 2
Mitrică 5p, Ciorea 82 - Mihovici 16, 74
FC UTA Arad - Ind.sarmei Campia-Turzii
1 - 1
Băban 38 - Ad.Voiculeț 16
Minerul Lupeni - Liberty Salonta
2 - 0
Itu 11, D.Deaconescu 83
Unirea Alba-Iulia - Gaz metan Medias
0 - 1
Pleniceanu 4
Gloria II Bistrita - FC Bihor Oradea
0 - 4
Miculescu 11, D.Stan 31, Neaga 71, Ciobanu 74
Universitatea Cluj - FCM Resita
2 - 1
Szekely 32, Buș 40 - Hardău 90
Unirea Sanicolau-Mare - Armatura Zalau
0 - 0
-
CFR Timisoara - Unirea Dej
2 - 1
Străuț 14, Gheju 37 - Chițescu 53p


 

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia B - Results and table of Divizia B, Serie III